Журналістські організації вимагають від Януковича ветувати закон про цензуру у ЗМІ

16 Січня 2014 18:31
pravotoday.in.ua

pravotoday.in.ua

Медійні організації вимагають від президента ветувати скандальний закон “регіоналів” Колесніченка і Олійника про цензуру у ЗМІ.

Про це йдеться у офіційному зверненні до президента України незалежної медіа-профспілки України, Національної спілки журналістів України та Комісії з журналістської етики.

Вони вимагають “застосувати вето до прийнятого 16.01.2014 р. Закону про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян (закон Колесніченка-Олійника)”.
“Зазначеним законом де-факто запроваджується цензура. Зокрема, закон Колесніченка-Олійника передбачає кримінальну відповідальність за наклеп та за “екстремістську” діяльність у найширшому розумінні цього слова, за збирання інформації про працівників правоохоронних органів, що дозволить правоохоронцям залякувати і репресувати “незручних” журналістів та блогерів”, – йдеться у заяві.

“Також закон зобов’язує провайдерів за вказівкою державного органу відключати “екстремістські” сайти та новинні блоги, не зареєстровані як інформаційні агенції”, – додають журналісти.
Медійники обурені тим, що Закон Колесніченка-Олійника був прийнятий Верховною Радою України з суттєвими порушеннями регламенту і без консультацій з громадськістю, журналістами та власниками ЗМІ, хоча регуляторні норми цього акту суттєво вплинуть на інформаційний простір в Україні.

“Ми бачимо, що цим законом журналістів де-факто підпорядковують правоохоронним органам під загрозою кримінального переслідування. Така державна політика запровадження цензури неминуче призведе до викривлення подання інформаційної картини дійсності засобами масової інформації на догоду тим органам та посадовим особам, яким закон дає репресивні повноваження”, – наголошують у заяві журналісти.

“Цим законом фактично ліквідуються конституційні гарантії свободи слова, передбачені статтею 34 Конституції України. Журналістська діяльність значно ускладниться у разі, якщо цей закон вступить в силу. Журналісти змушені будуть робити складний вибір між совістю і професійною етикою та страхом кримінального переслідування з боку правоохоронців”, – йдеться в заяві.

Медійники зазначають, що у разі, якщо Віктор Янукович не ветує цей закон, “персонально він нестиме відповідальність за репресії проти журналістів, які будуть здійснюватися на підставі цього закону”.