28 лютого Центр дослідження суспільства презентує “Рейтинг прозорості національних ВНЗ”

27 Лютого 2014 15:14
www.rate1.com.ua

www.rate1.com.ua

28 лютого 2014 року о 10:00 у Великому конференц-залі Національної академії наук України (Київ, вул. Володимирська, 55) відбудеться презентація проекту Центру дослідження суспільства “Рейтинг прозорості національних ВНЗ”.
У нових політичних умовах, коли чітко сформована громадська вимога щодо нового рівня боротьби з корупцією на всіх рівнях, вкрай важливо сформувати нові критерії функціонування бюджетних установ, які гарантуватимуть прозорість та публічність. Сфера вищої освіти, на яку йде близько 6% від загальнодержавних видатків, також повинна стати об’єктом прискіпливої уваги у контексті боротьби за прозорість та публічність.
Експерти Центру оцінили готовність 110 національних вищих навчальних закладів бути відкритими у своїй роботі. Кожен університет отримав п’ять запитів з вимогою відповідно до норм Закону України “Про доступ до публічної інформації” надати такі дані: (1) декларації про доходи ректорів та проректорів; (2) штатні розписи; (3) коштори та звіти про їх виконання; (4) перелік майна, який знаходиться на балансі ВНЗ; (5) перелік транспортних засобів, які знаходяться на балансі ВНЗ.
Також було перевірено готовність виконувати норми Закону про надання інформації телефоном: кожен зі 110 університетів попросили телефоном повідомити дані про кількість студентів, які навчаються у виші. Окремо було проаналізовано, чи оприлюднюють університети на своїх офіційних сайтах інформацію про план державних закупівель.
Під час презентації експерти Центру дослідження суспільства назвуть виші, які набільш відкриті і закриті до запитів громадськості, та представлять отримані дані.
У презентації візьмуть участь:
Інна Совсун – директор Центру дослідження суспільства;
Єгор Стадний – експерт Центру дослідження суспільства;
Ірина Світящук – експерт Центру дослідження суспільства.
Лілія Гриневич – Голова Комітету з питань науки та освіти Верховної Ради України (участь залежить від розкладу засідань Верхоної Ради України);
Андрій Шевченко – Перший заступник Голови Комітету ВРУ з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (участь залежить від розкладу засідань ВРУ);
Сергій Квіт – президент Національного університету Києво-Могилянська академія (НаУКМА);
Володимир Бугров – Проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка (КНУ);
Георгій Касьянов – Інститут розвитку освіти;
Ігор Лікарчук — Центр тестових технологій і моніторингу якості освіти;
Павло Полянський – Центр освітнього моніторингу;
Тарас Фініков – Міжнародний фонд досліджень освітньої політики.
До участі запрошуються викладачі та студенти вищих навчальних закладів.

Джерело: eveningkiev.com