На київських клумбах з’являться екзотичні квіти

11 Лютого 2014 16:15
vkurse.ua

vkurse.ua

Якщо погода не піднесе неприємних сюрпризів, в травні озеленювачі прикрасять столицю мільйонами кольорів. Наприклад, у Печерському районі облаштують понад чотириста клумб. Тому в оранжерейно – тепличному господарстві роботи чимало, повідомляє телеканал «Київ» .

Так, у грудні в теплиці висіяли насіння цинерарії, в лютому триває пересаджування рослин з касет в горщики. В плані на березень – такі ж процедури з іншими однорічниками – сальвией, петунією, бегоніями.

З селекційних новинок Печерська – традесканції і іпомея. Вирощують екзотичні рослини переважно для вертикального озеленення . Квітники створять не лише у звичних для району місцях.

«Ми будемо висаджувати квітник на місці пам’ятного знака, де зупинявся корабель, коли перевозили тіло Тараса Шевченка в Канів.

Там буде рушник в українському стилі. У цьому рушнику використовувати килимові рослини», – розповіла Ольга Крестовников, головний агроном КП УЗН Печерського району.

Пам’ятний знак на набережній Дніпра був встановлений чверть століття тому. У травні, обіцяють «зеленбудівці», це місце перетвориться на ще одну київську родзинку.

Не менше клопоту і з килимовими багаторічниками, які в жовтні комунальники забирають на зимівлю з вуличних квітників. Завдяки черенкованию агрономи чекають від своїх підопічних втричі більшого врожаю.

«Буде добре рости на клумбах. Тут йде торфосуміш з мікроелементами, ми додаємо пісок і добрива. Рослина в ньому добре росте»,- розповіли в теплиці.

Дають тепло рослинам, крім ласкавих рук озеленювачів, два потужних котла. Печерське оранжерейне господарство повністю перейшло на автономне опалення. У печі спалюють аварійні дерева, повалені гілки і сухостій. Все, що вивозилося раніше на звалища, зараз приносить користь і економить кошти.

«Мало того, що ми вивозили, ми ще й платили гроші за те, що наші дрова забирають. А тепер немає ніяких витрат, все це йде нам на тепло», – розповів Георгій Андрієнко, провідний інженер КП УЗН Печерського району.

Джерело: eveningkiev.com