НБУ розповів, як відрізнити справжню гривню від фальшивки

18 Лютого 2014 12:29
cxid.info

cxid.info

За підсумками 2013 року на 1 млн шт. справжніх банкнот гривні припадало приблизно 3,5 шт. підроблених банкнот (у 2012 році – 4,1 шт., у 2011 році – 3,4 шт.). Про це повідомила заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська, передає УНН.

“Українська гривня має високий рівень захисту від підробок, – сказала Віра Ричаківська. – Технології, що використовуються для виготовлення української гривні, дають змогу створити банкноти на рівні найкращих світових зразків. До того ж Національний банк постійно відстежує сучасні тенденції та вивчає світовий досвід впровадження елементів захисту грошей. Цей процес триває безперервно, постійно випробовуються нові технології та захисні елементи”.

Для порівняння: у країнах Європейського Союзу, згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Європейського центрального банку, за підсумками 2013 року на 1 млн. шт. справжніх банкнот євро припадало приблизно 43 шт. підроблених (у 2012 році – 35 шт., у 2011 році – 46 шт.).

У Російській Федерації, за даними, розміщеними на офіційному сайті Банку Росії, у 2013 році на 1 млн. шт. справжніх банкнот російських рублів припадало приблизно 9 шт. підроблених (у 2012 році – 13,6 шт., 2011 році – 15 шт.).

“Кількість підроблених банкнот національної валюти є незначною. Як свідчить практика, майже всі вилучені підроблені гривні мають низьку якість, оскільки вони виготовляються за допомогою комп’ютерної та копіювальної техніки. Під час уважного візуального й тактильного контролю можна одразу відрізнити підробку від справжньої банкноти”, – зауважила Віра Ричаківська та додала що для цього потрібно знати елементи захисту банкнот гривні, зокрема: водяні знаки, захисні стрічки, рельєфне зображення, яке відчувається на дотик, приховані зображення та інші.

Більшість вилучених з обігу протягом 2013 року підроблених банкнот гривні, як і в минулі роки, – це банкноти номіналами 50 гривень, 100 гривень, 20 гривень і 200 гривень.

Віра Ричаківська пояснила, що в разі сумніву щодо справжності та платіжності банкнот громадяни повинні звертатися в будь-який банк для подальшого проведення досліджень відповідним територіальним управлінням Національного банку України. За результатами цих досліджень, які здійснюються безкоштовно, клієнтам відшкодовують відповідну суму грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми та платіжними. Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості.

У подальшому всі вилучені з обігу підроблені гроші в установленому порядку передаються уповноваженим працівникам Міністерства внутрішніх справ України для проведення відповідних розслідувань.

Детальний опис усіх видів банкнот національної валюти, що перебувають в обігу, їх елементів захисту розміщений на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

Джерело: unn.com.ua