Столична влада вручила воїнам-інтернаціоналістам 22 повідомлення на отримання квартир

12 Лютого 2014 12:04
www.pravda.lutsk.ua

www.pravda.lutsk.ua

Голова Київської міської державної адміністрації Володимир Макеєнко та заступник міського голови – секретар Київради Галина Герега вручили воїнам-інтернаціоналістам повідомлення на отримання квартир. Житло отримали 22 учасники бойових дій на території інших держав.

Вручення повідомлень, а також пам’ятних подарунків і відзнак Київської міської ради та Київської міської державної адміністрації відбулося у Малій залі палацу «Україна» під час зустрічі керівництва столиці з воїнами-інтернаціоналістами та сім’ями воїнів, які загинули в Афганістані.

У заході взяли участь 240 представників громадських організацій воїнів-інтернаціоналістів: Київської міської Спілки ветеранів Афганістану, Об’єднання воїнів-інтернаціоналістів-«кубинців» та Київської міської спілки постраждалих від мін.

«Наближається 25-а, ювілейна, річниця виведення радянських військ з Афганістану. Саме тому 2014 рік визнано Роком учасників бойових дій на території інших держав. Відповідно до Указу Президента України ця дата визначена як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Він символізує події, пов’язані із вашою особистою участю у складі обмежених військових контингентів, частин і підрозділів Радянської Армії, груп і окремих військових спеціалістів у Китаї, Північній Кореї, Угорщині, на Кубі, в Чехословаччині, В’єтнамі, Монголії, країнах Близького Сходу і Африканського континенту, в Афганістані», – сказав, звертаючись до присутніх, голова КМДА.

Володимир Макеєнко також зауважив, що за роки своєї миротворчої діяльності Україна увійшла до першої двадцятки найбільш активних держав-миротворців. У рамках співпраці з ООН українські миротворці були в Косово, Лівані, Кувейті, Сьєрра-Леоне, Іраку та інших країнах. І сьогодні українські військові виконують миротворчі місії у 8 країнах світу.

«Поза межами усіляких дискусій знаходяться героїзм, мужність, благородство наших воїнів, намагання з честю виконати військовий обов’язок на територіях країн, яким вкрай потрібна миротворча допомога. І ці фактори не залежать від регіону або характеру того чи іншого військового конфлікту, миротворчої операції. Ми дякуємо живим, та вшановуємо пам’ять тих, хто поліг на афганській землі, в інших країнах земної кулі, виконуючи військовий інтернаціональний обов’язок. Шана Вам, воїни-інтернаціоналісти. Висловлюю співчуття матерям, батькам, вдовам, дітям загиблих», – додав Володимир Макеєнко.

Очільник КМДА зауважив, що столична влада продовжує працювати у напрямі забезпечення соціального захисту учасників бойових дій на території інших держав, інвалідів війни, сімей загиблих та померлих учасників бойових дій.

«Жодні політичні події не можуть стати на заваді повсякденній роботі, спрямованій на турботу про киян, які її потребують. Про це свідчить і сьогоднішня зустріч з воїнами-інтернаціоналістами, і виділення житла, і виплати матеріальної допомоги», – зазначив Володимир Макеєнко.

«25 років тому завершилася військова операція в Афганістані. Але час не стер спогадів про страшну війну, яка назавжди залишиться шрамом на серці нашого народу. Не забуті імена загиблих, не забуті ті, чиї життя вона зруйнувала вже у мирний час, вічно пам’ятатимемо героїв, які вижили і не зламалися. Мало хто розуміє, через що вам довелося пройти, але ця війна загартувала ваш дух, навчила цінувати життя. І сьогодні ви доводите, що воїнів-афганців не легко зламати, доводите, що у ваших жилах теще кров справжніх вояків. І я пишаюсь, тим що в Україні живуть такі чоловіки», – сказала під час зустрічі Галина Герега.

Пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів вшанували хвилиною мовчання.

Джерело: eveningkiev.com