У Києві на обліку перебувають 74 тис. онкологічних хворих

3 Лютого 2014 10:43
ykrnews.com

ykrnews.com

Міжнародний союз проти раку щорічно 4 лютого залучає увагу громадськості до проблем попередження раку.

Щороку в світі виявляється 12 млн. осіб, які вперше захворіли на рак. Близько 7 млн. – помирають від хвороби. Україна відрізняється високим рівнем захворюваності і входить до першої десятки країн світу щодо цього показника, маючи 160 тис. захворілих на рік. 90 тис. хворих щорічно помирають, 40% з них – в перший рік після виявлення (дорокова летальність) через пізню діагностику, інформує Київський міський Центр здоров’я.

На даний час в м. Києві на диспансерному обліку знаходиться більше 74 тис. онкологічних хворих. Кожного року спостерігається поступове збільшення кількості нових випадків. У 2013 році онкологічне захворювання було виявлено у 10788 осіб, що складає 379 випадків на 100 тис. населення. Провідними в структурі онкологічної захворюваності залишаються рак шкіри, молочної залози, товстої кишки, легені, шлунку

Позитивними моментами діяльності онкологічної служби столиці є зниження рівня смертності від злоякісних новоутворень зі 168-170 на 100 тис. у попередні роки до 165 на 100 тис. у 2013 році; зниження на 3% за останні три роки показника дорокової летальності; збільшення на 5% кількості хворих, виявлених на ранніх стадіях захворювання. Більше 60% пролікованих хворих знаходяться під диспансерним наглядом більше 5 років, що також є позитивним результатом.

Для злоякісного новоутворення характерним є безконтрольний поділ утворюючих його злоякісних клітин, здатних проникати в оточуючі тканини і давати метастази в інші органи. Хвороба пов’язана з порушенням природної смерті (апоптозу) нормальних клітин під дією різних факторів. Доведеним є участь в онкопроцесі вірусів і бактерій. Хронічна вірусна інфекція виключає апоптоз. Тому важливим для профілактики є вживання в їжу продуктів з антивірусними властивостями – часнику, луку, гірчиці, хрону; застосування ефірних олій – чайного дерева, ялівцю звичайного, жовчогінних та сечогінних трав, березових бруньок. Бажано виключити з раціону харчування такі продукти як цукор, білий хліб. Мікрофлора кишківника має бути здоровою. Для відновлення мікрофлори використовують спеціальні препарати, доступні в Україні.

Для підтримки імунітету надзвичайно важливим є стан психіки. Організм захищається найбільш ефективно, коли людина спокійна і радісна, вміє долати стреси, самостійно знімати напругу. Віруючі люди використовують сповідь, каяття, причастя, молитви, мантри. Успішно знімають напругу загартовуючи процедури та регулярна фізична активність за умови правильного поверхневого дихання з коротким вдихом та довгим видихом. Навичкам такого дихання сприяють заняття зі спеціальними пристроями – апаратом Фролова, Самоздравом, а також спортивне плавання. Народні пісні чудово тренують поверхневе дихання. Спілкування людей в групах за інтересами підтримує хороший настрій і високу самооцінку людини.

Здоров’я має корпоративний характер, нагадує казку «Ріпка». Ріпку з землі тягнули всі персонажі, а тільки-но приєдналась маленька миша, ріпку й витягли. Так кожна людина має отримати необхідні особисті знання, виробити особистий комплекс, практикувати особисту здоров’язберігаючу поведінку.

Джерело: eveningkiev.com