У Києві з’явиться паліативна хоспісна допомога

6 Лютого 2014 12:05
www.oblses.zp.ua

www.oblses.zp.ua

У Києві будуть розвивати паліативну хоспісну допомогу для хворих, які доживають свої останні дні. Про це розповів заступник директора Департаменту охорони здоров’я КМДА Олександр Курмишов.

«У деяких районах Києва ми вже розробляємо впровадження паліативної медицини», – сказав він.

Курмышов зазначив, що в основному поки родичі хворого наймають доглядальницю – патронажну медсестру, яка доглядає за пацієнтом вдома. Але така служба (патронажна) в Києві розвинута дуже слабо і навіть можна сказати, що її немає.

«Але ми плануємо створити відповідний Департамент, щоб розвивати таку службу в Києві. У Європі, наприклад, крім самих хоспісів є дуже потужна патронажна служба. Тому знаходження хворого вдома в європейських країнах не є проблемою», – додав він.

За його словами, такі установи, як хоспіси, допомагають хворим, доживающим свої останні дні і місяці, прожити їх без будь-яких хворобливих симптомів.

Разом з тим Курмишов констатував, що хворий може займати ліжко в хосписке в середньому 20 днів.

«Хтось знаходиться більше, хтось менше. Але середня кількість днів – 20. Але це не означає, що всі пацієнти помирають у хоспісах. Частина хворих ми виписуємо, і вони знаходяться вже вдома», – додав він, уточнивши, що хоспісна паліативна допомога – це частина медицини, сфокусованої на наданні допомоги хворим з онкологічними неоперабельними захворюваннями.

Джерело: eveningkiev.com