У Київському міському центрі серця провели унікальну операцію

4 Лютого 2014 16:57
www.ukrcardio.org

www.ukrcardio.org

Вагітній пацієнтці з тромбозом легеневої артерії, зробили кесарів розтин. Раніше такий діагно, лікарі називали смертельно небезпечним. І для матері, і для дитини, пишуть «Подробиці».

Звичайний кесарів розтин став унікальною операцією через стан здоров’я матері. Ельмірі 28 років. Місяць тому лікарі шокували новиною – в легеневій артерії застряг тромб. А значить, її життя і життя малюка під загрозою.

«Пацієнтка потребувала детального контролю, оскільки тромб міг у будь-яку хвилини зміститися з того місця, де він зафіксувався, і призвести до загрози життя», – розповів головний акушер-гінеколог Міністерства охорони здоров’я України В’ячеслав Камінський. В подібних ситуаціях потрібно боротися, насамперед, за життя матері, а не дитини. Але лікарі вирішили: потрібно рятувати обох. Щоб у шестимісячного малюка було більше сил і шансів на життя, операцію відклали на місяць. І хвороба, немов пішла на тимчасове перемир’я. Але потім знову атакувала.

Перша операція пройшла успішно, але через тиждень необхідно буде провести другу операцію з видалення тромбів з легеневої артерії, оскільки загроза життю матері залишається. Через тромб в легеневій артерії Ельмірі важко дихати.

Для пацієнтки тепер головне завдання – дочекатися другої операції, тому в найближчі дні вона буде перебувати під пильним наглядом лікарів», – сказав директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров.

Новонароджений в важкому і нестабільному стані знаходиться в реанімації Київського пологового будинку № 6.

«Його стан залишається поки ще важким і нестабільним. Ми сподіваємося, що буде хороший результат, тому, що вчасно зроблено все необхідне дитині», – розповіла завідуюча реанімації новонароджених Ганна Правдюк.

Джерело: eveningkiev.com