Україна на 127 місці у рейтингу свободи слова

12 Лютого 2014 07:32

svoboda

Україна залишилася на 127-му місці в рейтингу свободи слова міжнародної організації “Репортери без кордонів”.

Про це повідомляє УНІАН.

Не змінилося і становище Росії, що займає 148-ю сходинку. З інших країн пострадянського простору найвищу позицію отримала Естонія,  що розташувалася на 11 місці. Білорусь займає 157-е місце, Азербайджан – 160-е, Казахстан – 161-е.

Незмінно очолюють рейтинг європейські країни – Фінляндія, Нідерланди, Норвегія, Люксембург і Андорра. Однак серйозні претензії у правозахисників є до цілої низки країн ЄС.

Наприклад, Греція, де влітку було закрито державне радіо і телебачення ERT, за останній рік в рейтингу відкотилася на 14 позицій і тепер займає 99-е місце. Також істотно погіршилася ситуація зі свободою преси в Болгарії (100-е місце, падіння на 12 позицій) та Угорщини (64-е місце, мінус сім рядків).

США у 2014 році втратили у рейтингу 13 позицій і тепер на 46-му місці. На думку “Репортерів без кордонів”, 35-річний тюремний термін для інформатора Wikileaks Бредлі Меннінга і полювання на екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена явно ставлять за мету застерегти їх можливих послідовників від того, щоб передавати журналістам важливу інформацію про злочини влади. Обурило правозахисників і прослуховування співробітників інформагентства Associated Press, яку вела американська влада.

Великобританія втратила в рейтингу на три позиції й опустилася на 33-е місце.

Як і в 2013 році, замикають рейтинг “Репортерів без кордонів” Сирія, Туркменістан, Північна Корея та Еритрея. Вони посідають, відповідно, місця з 177-го по 180-е.