Українські художники та поети влаштують “ремонт Шевченка”

28 Лютого 2014 14:30
static.gazeta.ua

static.gazeta.ua

Сучасні українські поети та художники 4 березня влаштують мистецьку акцію у столичному центрі “Майстер-клас”. Її присвятять 100-річчю українського футуризму. Олег Коцарев, Богдан-Олег Горобчук, Павло Коробчук, Вано Крюгер та інші митці читатимуть вірші і малюватимуть на обличчях, як їх колеги 100 років тому.
Український футуризм почався з виходом першої футуристичної збірки Михайла Семенка “Дерзання” (1914). Цей напрям Михайль Семенко заснував разом з двома художниками – Базилем Семенко, своїм братом, та Павлом Ковжуном, організувавши групу і видавництво “Квері”. Київські магазини відмовлялися продавати книгу, в передмові до якої були слова “Я палю свій “Кобзар”. Що мав на увазі Семенко, коли він посягнув на святиню – “Кобзар”? На це відповідь шукатимуть сучасні митці.
Книга вийшла за кілька днів до 100-річного ювілею Тараса Шевченка, який заборонила святкувати імперська влада. Тоді ж вибухнули масові демонстрації студентів проти цієї заборони, на придушення яких кинули загони поліції. Так почався український футуризм.
“100 років футуризму. Ремонт Шевченка” відбудеться 4 березня о 19:00. Вхід на подію вільний.

Джерело: gazeta.ua