Всі тварини Київського зоопарку переносять зимовий сезон в комфортних умовах

6 Лютого 2014 12:10
tsn.ua

tsn.ua

Для тварин тропічного клімату (жирафи, слони, леви, зебри, гіпопотами, носороги, примати, тапіри, антилопи та багато інших) досвідченими співробітниками Київського зоопарку створені всі необхідні умови для зимівлі: тварини до середини квітня переведені в теплі приміщення з опаленням, температура в яких підтримується в діапазоні від 18 до 22 градусів за Цельсієм.

Всього переведено в теплі вольєри 22 види звірів і 13 видів птахів. Частина тварин, звичних до зимових холодів, залишилася у відкритих вольєрах, інші цілий рік знаходиться у закритих приміщеннях.

На початку грудня 2013 р. у Київському зоопарку було відкрито для відвідування оновлене зимове приміщення для приматів, яке повністю відповідає міжнародним стандартам утримання мавп в неволі. Мавпи відокремлені від відвідувачів не залізними гратами, а сучасними склопакетами з ударостійким склом.

Примати живуть у теплі, дивляться телевізор (наприклад, як це робить “человекоподобная” горила Тоні), і абсолютно не відчувають температуру за вікном.

Що стосується тварин, які залишилися у відкритих вольєрах на вулиці – це, переважно, тварини помірного клімату (рисі, зубри, бізони, олені, вовки, лисиці, ведмеді, а також велика кількість птахів – сови, фазани, орли, журавлі, качки ) і високогір’я (яки, лами), добре переносять температуру нижче нуля.

Всі вони добре пристосовані до зимових холодів: у звірів виростає густий волосяний покрив і відкладається шар підшкірного жиру, а у птахів збільшується кількість пуху. Всі ці пристосування зменшують віддачу тепла і дозволяють підтримувати температуру тіла на одному рівні.

Керівник науково-методичного відділу пан Олександр Панчук повідомляє, що на осінньо-зимовий період у всіх тварин коригується раціон харчування і збільшується кількість отриманих калорій.

Наприклад, у амурських тигрів звичайна денна порція збільшується на 1 кг 200 грам в порівнянні з весняно-літнім періодом (замість 9,5 кг вони тепер з’їдають в день 10 кг 700 грам), у вовків – денна порція росте на 760 грам (зараз вони задовольняються 3 кг 100 гр), у качок (крижнів, огарів) порція збільшується на 60 грам з 300 до 360 грам, жираф зараз споживає 156 кілограмів корму в день, а слон – 261 кілограм. Для бажаючих відвідати Київський зоопарк в зимовий період доступні для перегляду 50 видів безхребетних, 47 видів риб, 52 види земноводних, 55 видів плазунів, 59 видів птахів і понад 62 видів ссавців.

Джерело: eveningkiev.com