Всю велич Софії Київської відтепер можна роздивитися у тривимірномум турі на коп’ютері

7 Лютого 2014 10:45
risu.org.ua

risu.org.ua

У Національному заповіднику презентували тривимірний тур столичною пам’яткою.

Віртуальна подорож http://sophia-vr.com розпочинається з площі перед Дзвіницею, продовжується подвір’ям і приводить відвідувача до внутрішнього простору Софії Київської. На інтерактивній карті гість може оглянути будь-які місця у соборі, навіть ті, куди не ступала нога відвідувача.

Михайло Панченко, завідувач відділу музейного розвитку та комунікацій Національного заповідника “Софія Київська” каже, що там навіть є куточок, куди заглядала дуже обмежена кількість спеціалістів. Південна башта закрита для огляду, знову ж таки з метою збереження пам’ятки. Але тур в Інтернеті дозволяє заглянути і туди.

Окрім цього, ресурс оснастили великою кількістю інформаційних виносок, за допомогою яких можна влаштувати собі віртуальну екскурсію, не вдаючись до послуг гіда.

Історики впевнені, цей проект популяризує пам’ятку у світі та збільшить кількість вже реальних відвідувачів, адже статистика говорить, що кількість відвідувань збільшується серед тих пам’яток, які ширше представлені у мережі Інтернет. Не відвідують ті пам’ятки, яких не знають.

Поки що тур супроводжується українською мовою, незабаром з’явиться переклад російською та англійською. Сам ресурс буде постійно оновлюватись та доповнюватись.