Пивзавод на Подолі заснував у 1872 рік купець Микола Хряков, коли придбав на київській вулиці Кирилівській (сучасна Фрунзе) маєток з непрацюючим металургійним виробництвом.
Хряков разом зі своїми компаньйонами організували «Товариство Київського пивоварного заводу», що започаткувало виробництво пива у приміщені колишньої ливарні на привезеному з Пльзеню обладнанні.
У перші роки для варіння портера , баварських і англійських сортів пива використовували міську водопровідну воду , а з часом був виритий заводський колодязь , який забезпечив виробництво водою набагато кращої якості . Через кілька років підприємство також повністю перейшло з закордонного хмелю і солоду на українську сировину .
У 1877 році було також налагоджено виробництво світлого чеського і темного мюнхенського пива. Пиво подільського пивзаводу користувалося великою популярністю не тільки в столиці, але і в Чернігівській , Бесарабській та Херсонській губерніях.
На сільськогосподарських і промислових виставках у Києві в 1880 році пиво Київського пивоварного заводу отримало срібну медаль, в 1888 і 1897 роках – золоті медалі.
Станом на початок 20 -го століття київський пивзавод на Подолі – був найбільшим в столиці!
З приходом радянської влади підприємство було націоналізоване та перейменоване на Київський пивзавод № 2.
Після звільнення Києва в 1943 році , кияни поступово почали відроджувати пивоварню і налагоджувати виробництво пива. У радянський час подільський пивзавод випускав сорти пива « Жигулівське» , «Київське » , « Переяславська » , « Подільське » , « Ризьке » , «Слов’янська » , «Українське» , « Подвійне золото » , « Столове » і « Ячмінний колос».
Сьогодні стоїть питання про закриття пивзаводу “Поділ” наприкінці лютого цього року. За повідомленнями ЗМІ понад 90 % відсотків акцій ЗАТ «Пивзавод на Подолі» у 2007 році були сконцентровані у власності будівельної компанії «Акроліт», що реалізує низку проектів на території Подолу та може бути зацікавлена у закритті пивоварного виробництва і використанні ділянки, де розташоване підприємство, для будівництва об’єктів невиробнчого призначення.
Захисники київського пивзаводу захищатимуть завод. Зокрема, сьогодні під Генеральною прокуратурою вони вимагатимуть зупинити закриття “Пивзаводу на Подолі”.
За матеріалами Вікіпедії, Українського пивного блогу.
Джерело: Рідний Київ