Вихованці дитячого будинку “Малятко” до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченко презентували композиції за творами Кобзаря, повідомляє УНН.
У кожній роботі діти намагались передати дух Шевченкових творів, уособлюючи у ляльках-мотанках Катерину та Лілею з однойменних віршів, оздоблюючи композицію “садок вишневий коло хати” бісером та стрічками. За словами вихованців “Малятка” вірші Шевченка на сьогодні є як ніколи актуальними, адже в них йдеться про боротьбу за волю і свободу.
Директор дитячого будинку Лідія Литвиненко розповіла, що зараз у “Малятці” нараховується 48 вихованців, у 16 з яких офіційна інвалідність, інші мають по 5-6 хронічних захворювань, а також 91 дитина, направлена до закладу медико-психологічною комісією на корекційне навчання (діти з затримкою психіки, як із повних, так і з неповних та багатодітних сімей). За її словами, майже усі діти надзвичайно талановиті, потребують розвитку та реалізації творчого потенціалу, тож Л.Литвиненко закликала усіх, хто має змогу, допомогти у поширенні дитячих творів на великий загал.
Вже майже 25 років дитячим будинком “Малятко” опікується Холдингова компанія “Київміськбуд”. Спочатку це була просто шефська допомога, а у 1992 році було створено Піклувальну раду.
“Зараз продовжується наша співпраця з „Київміськбудом“, я дуже вдячна Ігорю Миколайовичу Кушніру, адже зараз настали такі непрості часи і наче б вже можна було б і не продовжувати нам допомагати, але все триває. За останні два роки зроблено дуже багато, подивіться наскільки зміцнена наша матеріальна база, і на майданчиках, і в приміщеннях. Коли б не було того транспорту, що вони нам подарували, як би ми могли возити дітей лікувати? Звичайно, основою всьому є держава та її допомога, але те, що робить „Київміськбуд“ це сила силенна зусиль, мені є до кого прихилити голову”, — зазначила Л.Литвиненко.
Нагадаємо, у 2001 році Піклувальною радою “Київміськбуду” було прийнято рішення про закріплення старшокласників-вихованців дитячого будинку “Малятко” за трудовими колективами, які допомагають їм здобути вищу освіту, отримати спеціальність, опікуються їх долею до здобуття стабільного становища в житті.