Група митців відмовилася від бієнале в Росії на знак протесту

17 Березня 2014 10:38
static.gazeta.ua

static.gazeta.ua

Творча платформа “Що робити?” оголосила про те, що в знак підтримки російських антивоєнних протестів знімається з європейської бієнале сучасного мистецтва “Маніфести 10”, що повинна пройти в цьому році в Ермітажі.

Раніше проти проведення бієнале “Маніфесту” в Росії виступили художники з різних країн світу, учасниці групи Pussy Riot Марія Альохіна та Надія Толоконнікова. Петербурзька художниця Ольга Тобрелутс запропонувала керівництву “Маніфести 10” змінити тему і запросити до участі в бієнале українських художників.

Фонд “Маніфести” і Ермітаж відповіли, що робота по підготовці бієнале буде продовжена, а куратор “Маніфести” Каспер Кеніг заявив, що не хоче “виставляти щось, що зводилося б до дешевої провокації”, хоча, на його думку, бієнале в будь-якому випадку буде не за призначенням використовуватися політичними активістами в якості платформи для висловлювань”.

Учасники групи “Що робити?” спочатку не підтримали ідею бойкоту, але тепер їхня позиція змінилася.
“Своїм останнім зауваженням Каспар Кеніг знецінює будь-які спроби говорити про поточну ситуацію в Росії художніми засобами, принижуючи їх до “лицемірного самоствердження” і “дешевої провокації” і тим самим свідомо піддаючи їх цензурі”, – йдеться в заяві групи “Що робити?”.

“З офіційної реакції “Маніфести” ми робимо висновки, що ні куратор, ні фонд не готові відповісти на драматичний розвиток подій, як в день початку військової ескалації вони не змогли скасувати світське святкування Масляної. Ми не можемо бути заручниками їх корпоративної політики, як би та не здавалася розсудливою в інших обставинах, – пишуть учасники групи “Що робити?”, – Тому ми прийняли дуже важке для себе рішення відмовитися від участі у виставці в Ермітажі”.

Джерело: gazeta.ua