Квіт: Студентство увійде до Громадської ради і співпрацюватиме з МОН

13 Березня 2014 10:58
nauka.in.ua

nauka.in.ua

Новопризначений міністр освіти і науки України Сергій Квіт в інтерв’ю “Дню” повідомив, що для співпраці із відомством буде створена група активістів, які спеціально цікавляться вищою освітою та змінами в ній.
“Вони продовжуватимуть співпрацю з міністерством після революційної хвилі, стануть членами Громадської ради. Я б радше говорив не про контроль, а про співпрацю”, – зазначив він.
Крім того, Квіт наголосив, що міністерство відмовляється від репресивного контролю за діяльністю вишів, щоб дати їм можливість зосередитися на якості навчання й наукових досліджень.
“Моя філософія така, що МОН не повинно здійснювати щоденний репресивний контроль за діяльністю ВНЗ. Необхідно дати їм можливість зосередитися на якості навчання, викладання і наукових досліджень. І ми хочемо їм у цьому допомогти. Будемо переходити до партнерських відносин з усіма навчальними закладами (не тільки з університетами), намагатимемося спростити їм життя. Наприклад, систему ліцензування й акредитації, університетську звітність. Потрібно вивільнити час нашим викладачам, щоб вони більше уваги могли приділити науці”, – розповів міністр освіти й науки.
“Державна інспекція навчальних закладів буде позбавлена репресивних функцій. Ми також її чисельно скоротимо. Раніше ці перевірки направляли по-волюнтаристськи, без будь-яких пояснень. А ми будемо робити це за планом або за спеціальними скаргами”, – додав Сергій Миронович.

Джерело: day.kiev.ua