«Київміськбуд» готовий відновлювати центр столиці

19 Березня 2014 09:04

Bud Profspilok

Холдингова компанія «Київміськбуд» готова приступити до робіт по відновленню центру столиці, в тому числі згорілого під час акцій протесту Будинку профспілок, в найкоротші терміни і з мінімальною рентабельністю, пише УНІАН.

Проте існуюче в Україні законодавство не дозволяє розраховувати на швидке вирішення цього питання.

Про це журналістам повідомив голова наглядової ради «Київміськбуду» Микола Паройко.

«Холдингова компанія готова сьогодні у будь-який час до виконання будь-яких ремонтних, реставраційних, відновних робіт у рамках чинного законодавства… але у будь-якому випадку має відбутися конкурс. Ми не єдині будівельники у столиці, і не хочемо на себе тягнути всю ковдру», – сказав Паройко.

Він також звернув увагу на те, що «Київміськбуд» має можливість почати роботи без авансу і з обмеженою рентабельністю.

«Ми готові це зробити з обмеженою рентабельністю, тому що без рентабельності ми потрапимо під закон про корупцію. Жодна комерційна структура не має права безоплатно надати якісь послуги органам державної або виконавчої влади. Будь-яка дія спонсорської організації вважатиметься і підпадатиме під ознаки корупційної, якщо це безоплатно», – сказав Паройко.

Проте, за його словами, існуюче в Україні законодавство не дозволяє розраховувати на швидкий початок робіт з відновлення центру Києва.

«Сьогодні, очевидно, швидко потрібно привести у відповідний вигляд центральну частину міста. Але якщо йти за буквою закону, то ми і до нового року нічого там не зробимо. Всі повинні розуміти, що має бути проект, державна експертиза, кошторис, тендер і лише після цього – роботи. Я вважаю, що законодавство недосконале в цьому плані. Мають бути прописані форс-мажорні обставини, які б давали можливість керівництву міста ухвалювати рішення швидко через рішення ради або будь-яким іншим способом, не чекаючи цієї процедури», – зазначив Паройко.

Те ж саме, за його словами, стосується і відновлення Будинку профспілок.

«Відновлення Будинку профспілок менше ніж 2 роки не займе, тільки щоб приступити до робіт, якщо йти за сьогоднішньою буквою закону. Навіть хороший проект деталізовано видати – це до 1 року часу», – сказав Паройко, додавши, що, крім цього, потрібно вирішити питання з фінансуванням, а також провести експертизу і тендер.

Джерело: Рідний Київ