Киянам нагадують, як діяти під час виникнення надзвичайних ситуацій

25 Березня 2014 20:21
vypusk.nuczu.edu.ua

vypusk.nuczu.edu.ua

Для укриття населення м. Києва під час надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає сховища цивільного захисту, підземний простір метрополітену, підвальні приміщення житлових будинків, підземні паркінги та інші споруди підземного простору, які можуть бути використані для укриття населення. Організації та власники зазначених споруд, у разі необхідності, забезпечать вільний доступ для укриття.

З метою покращення стану утримання та підготовки захисних споруд цивільного захисту (сховищ) до використання за призначенням наразі проводиться їх технічна інвентаризація, для чого створені відповідні комісії у всіх районах Києва.

Оповіщення

Головний спосіб оповіщення населення про дії при виникненні надзвичайних ситуацій – це передача повідомлення по мережі провідного мовлення (через квартирні і зовнішні гучномовці), а також через місцеві радіомовні станції і телебачення, пересувні автомобілі, оснащені гучномовцями. Для привернення уваги населення в екстремальних випадках перед передачею інформації включаються сирени та інші сигнальні засоби.

Запам’ятайте! Сирени і переривисті гудки автомобілів означають сигнал цивільної оборони “УВАГА ВСІМ!”.

Почувши такий сигнал, необхідно негайно увімкнути радіоприймач або телевізор і слухати повідомлення управління з питань надзвичайних ситуацій Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища.

На кожний випадок надзвичайних ситуацій підготовлено варіанти повідомлень на можливі надзвичайні ситуації.

Після подачі звукових сигналів (сирени, гудки і т.д.) передається мовна інформація про надзвичайну ситуацію.

Вислухавши повідомлення, кожний громадянин повинен діяти без паніки і метушні відповідно до отриманих вказівок.

Повідомлення включає: інформацію про надзвичайну ситуацію, місце і час виникнення надзвичайної ситуації; територію (райони, масиви, вулиці, будинки тощо), яка потрапляє в осередки (зони) ураження; порядок дій при надзвичайних ситуаціях; іншу інформацію.

ПОВІДОМЛЕННЯ: будуть залежати від умов, розмірів, тривалості та масштабів можливих наслідків надзвичайних ситуацій, ступеню небезпеки факторів ураження для населення міста та стану рятувальних і невідкладних аварійних відновлювальних робіт.

Кожний громадянин, який знаходиться на роботі, повинен виконувати всі розпорядження керівника цивільного захисту суб’єкта господарської діяльності, діяти відповідно до плану цивільного захисту, а також брати участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт у складі формувань або за вказівками органів управління цивільного захисту.

Якщо громадянин знаходиться вдома при виникненні надзвичайних ситуацій, він повинен:

– тримати вдома постійно включеними радіоприймачі, телевізори для того, щоб слухати розпорядження і вказівки органів виконавчої влади, управлінь з питань надзвичайних ситуацій;

– повідомити про отриману інформацію сусідів;

– привести у готовність індивідуальні засоби захисту органів дихання і шкіри, у разі їх відсутності приготувати найпростіші засоби (повсякденний одяг, взуття, ватно-марлеві пов’язки, плівку тощо);

– постійно тримати при собі засоби індивідуального захисту;

підготувати медичну аптечку, документи, засоби зв’язку, особистої гігієни, запас їжі та інше;

– провести у квартирі (домі) протипожежні профілактичні заходи (виключити газ, електропостачання та інше), підвищити захисні властивості квартири: зачинити вікна, кватирки, ущільнити їх;

– уточнити місце найближчого укриття (підвальне приміщення, метрополітен, підземний паркінг), де можна укритися.

Якщо сигнал застав у транспорті, громадському місці (магазині, театрі, на ринку тощо) необхідно уважно і спокійно вислухати повідомлення, визначитись, де поблизу знаходиться станція метрополітену, укриття і якнайшвидше добратися і укритися в них, якщо є час, то якнайшвидше добратися додому і діяти відповідно до отриманих вказівок.

Джерело: eveningkiev.com