Кияни просять захистити книгарню “Знання”

31 Березня 2014 10:32
www.day.kiev.ua

www.day.kiev.ua

У столиці активісти, що виступають на захист комунальних книгарень, провели акцію на захист книгарні «Знання» і звернулися до нового міністра культури Євгена Нищука з вимогою припинити будівництво на місці магазина. Небайдужі жителі столиці повісили банер на будівництві і закликали Нищука відновити хоча б книгарню на Хрещатику. За їх словами, на місці магазину вже йде будівництво ресторану або розважального закладу, а кілька днів тому книги звідти вивозили КАМАЗами в невідомому напрямку.

«Суспільство не може розвиватися без культури. Книжковий магазин – це об’єкт культури. Я розумію, що цікавить тих людей, які прибрали книжковий магазин. Їх не цікавить культура і духовність, а гроші», – говорить столичний письменник, депутат першого та другого скликань ВР Петро Осадчук, який вирішив підтримати акцію.

Активісти повідомляють, що з 80 комунальних книгарень у 2013 році в Києві залишилося тільки 4. І все через рішення Київради 2007 року про програму приватизації комунального майна. На думку киян, саме книжкові магазини першими потрапили під приватизацію, тому що вони часто нерентабельні і неконкурентоспроможні.

Порятунок магазину «Знання» на Хрещатику, 44 активісти вважають першочерговим, тому що він був найстарішим книжковим магазином в столиці і був заснований в 1932 році.

Джерело: eveningkiev.com