Міносвіти вилучить корупційну складову при вступі до вишів: замість 200 балів буде лише 12

4 Березня 2014 12:35
pedpresa.com.ua

pedpresa.com.ua

Середній бал шкільного атестату при вступі до вищих навчальних закладів України зменшать з 200 до 12 балів. Про це під час прес-конференції повідомив Міністр освіти і науки Сергій Квіт.
“Вага балу атестату середньої школи буде зменшена. Той бал, що існував до цього, спонукав до корупції і викликав проблеми” – заявив Сергій Квіт.
За його словами, основна увага має бути зосереджена на ЗНО, а школярі мають бути захищені від корупції. Учні випускних класів можуть починати готуватися до такої системи вступу вже сьогодні.
“Середній бал атестату при вступі цього року буде зменшено: він буде враховуватися не в сумі 200 балів, а в сумі 12 балів” – заявила перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун.
Крім того, у середній школі планують провести й ряд інших змін. Зокрема, відмовитися від послуг, за які треба додатково платити – наприклад, платні підручники. Також будуть зняті заборони на підручники, які друкувалися у минулі роки.
“Останні три роки політика Міністерства була такою, що не було українців, України. Ми ж віддамо право писати книжки по історії історикам, жодного ідеологічного втручання не буде” – зазначив Сергій Квіт.

Джерело: gazeta.ua