10-метрове полотно, у центрі якого зображення Кобзаря, розмальовували у лютому на Майдані більше сотні людей. Ідея картини належить художнику зі Львова Володимиру Свачію та Андрію Руд.
“Концепція майбутніх експозицій дуже проста: через конкретні речі виявити такі, здавалося б, ефемерні, як енергія змін. Відобразити криву суспільних настроїв від надії і рішучості, через біль, відчай і гнів – до самопожертви, переконаності і солідарності. Показати процес кристалізації цінностей, серед яких найважливішими, певно, є гідність, свобода і творче самовираження” — кажуть організатори Музею Майдану.
Створювали Музей Майдану Самооборона, Національний центр народної культури Музей Івана Гончара, Державний історико-культурний заповідник “Тустань”, Громадська організація “Агенція культурних стратегій”. А одним з перших експонатів став знак “Заборонено”.
“Колись він означав обмеження швидкості до 40 км на год, а тепер обмежує градус напоїв. На Майдані – “сухий закон”. Також під час протистояння з силовиками подібні знаки нерідко використовувалися активістами для захисту від травматичної зброї” — кажуть організатори музею.
Усіх небайдужих киян автори музею просять приносити речі та свідчення до Штабу Самооборони, що по вулиці Хрещатик, 24. Також є офіційний сайт Музею Майдану, де можна знайти потрібні контакти.
Джерело: Рідний Київ