Микола Томенко вимагає нарешті прибрати наметовий ринок з центру Києва

26 Березня 2014 15:02
svidomo.org

svidomo.org

Народний депутат України Микола Томенко звернувся до Голови КМДА Володимира Бондаренка з вимогою підтримати мешканців Печерського району і нарешті заборонити ринок «імені колишнього Голови Київської ОДА А. Присяжнюка», що розташовується в історичному центрі міста на площі Лесі Українки.

«Вже не перший рік ми ведемо боротьбу з цим ринком, і спільними зусиллями разом з громадськістю нам вдалося звільнити частину площі і прохід до пам’ятника Лесі Українки», – зазначає народний депутат. Він нагадав, що в результаті дій громадськості, судових позовів, депутатських звернень тощо базар на певний час був закритий, площа у центрі міста, щоправда ненадовго, набула цивілізованого вигляду: були облаштовані квіткові клумби, місця для відпочинку, прибрана територія біля пам’ятника Лесі Українці тощо. На сьогодні половину площі Лесі Українки досі займає наметовий ринок, який діє під егідою «постійнодіючого ярмарку».

Микола Томенко схвалив те, що КМДА виступила з ініціативою прибрати паркан біля ЦВК на площі Лесі Українки. Але він зауважує, що крім цього паркану створює серйозну проблему і для працівників багатоповерхової офісної будівлі на площі Лесі Українки, і для мешканців району згаданий ринок. Особливо – в літній період, коли суттєво підвищуються ризики антисанітарії для продажу м’яса, риби, молочних виробів та інших продуктів харчування.

Микола Томенко пропонує КМДА перенести цей наметовий ринок в інше місце столиці, де будуть дотримані передбачені законом санітарно-гігієнічні норми для ведення такого роду торгівлі.