На Київщині зафіксовано спалах туляремії

18 Березня 2014 11:27
medkarta.com

medkarta.com

За даними СЕС Київщини, на поточний момент на обліку в області знаходяться 23 хворих на туляремію. Найвищий рівень захворюваності зафіксований у Фастівському районі – захворіли 4 людини. 3 хворих у Броварському і Іванківському районах. Ще два випадки зареєстровано в Вишгородському, Іванківському і Макарівському районах, і по одному – у Баришівському, Бородянському, Бориспільському, Ставищенському, Тетіївському та Яготинському.
Туляремія – це інфекційна хвороба, яка характеризується запальними змінами в місці проникнення мікроба, запаленням лімфатичних вузлів, лихоманкою, загальною інтоксикацією. Хвороба зазвичай протікає довгостроково. Туляремія належить до захворювань, що передаються від тварин з природних вогнищ.
За словами медиків, джерелом зараження людей можуть бути домашні тварини: собаки, кішки, свині, велика рогата худоба, в тому числі і вживання страв, приготованих з м’яса хворих тварин (свині, вівці). Не останню роль відіграють укуси комарів, кліщів (особливо пасовищних і гедзів – переносників збудника, який, до речі, здатний зберігатися в водоймах до 3-х місяців і стає причиною виникнення захворювань серед відпочиваючих, рибалок. Зазначимо, що за минулий рік в Київської області було зафіксовано два випадки захворюваності на туляремію.

Джерело: eveningkiev.com