Сьогодні відзначають Міжнародний жіночий день

8 Березня 2014 17:04
pen.div.co.ua

pen.div.co.ua

8 березня – Міжнародний жіночий день – в який відзначаються досягнення жінок у політичній, економічній і соціальній сферах, святкується минуле, сьогодення і майбутнє жінок планети. Свято відзначається Організацією Об’єднаних Націй, а в деяких країнах – Україні, Росії, Азербайджані, Вірменії, Білорусі, – цей день є національним святом, передає УНН.

У 1910 році в Копенгагені відбулася 2-а Міжнародна конференція працюючих жінок. Лідер жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін висунула ідею святкування Міжнародного жіночого дня. Вона запропонувала, щоб Жіночий день відзначався щорічно в кожній країні в один і той же день. Метою цього свята Цеткін назвала боротьбу жінок за свої права.

Цікаво, що ідея проведення Міжнародного жіночого дня вперше виникла саме на початку 20 століття, коли промислово розвинений світ переживав період експансії і потрясінь, демографічного буму і зародження радикальних ідеологій. Хоча існує думка, що перший в історії “марш порожніх каструль” текстильниць Нью-Йорка, який пройшов 8 березня 1857, став однією з передумов святкування Міжнародного жіночого дня.

Джерело: unn.com.ua