Тепла погода цього дня віщує тепло протягом наступних сорока днів

22 Березня 2014 14:56

ptahi-pehcivo

У народі 22-е березня називається Сорок Святих і вважається, що сорок мучеників є покровителями всякої птиці.

Колись у цей день матері випікали з тіста сорок “жайворонків” і віддавали дітям, щоб вони закликали птахів з вирію. Вважалося, що до цього дня має вже прилетіти з вирію сорок видів птахів і сорока вже принесла до гнізда сорок гілочок.

Завбачливі господарі вже починають готувати збіжжя для ранніх зернових.

Однак завантажувати себе роботою не варто, бо за різними легендами сорок мучеників можуть і не пробачити тих, хто цього дня занадто багато працює.

Що ж до погоди, то підмічали, якщо буде тепло, то тепло буде протягом наступних сорока днів, а якщо холодно — чекай сорок вранішніх приморозків.
Сорока мученикам традиційно молилися за благополучне повернення чоловіків з війни.

За церковним календарем 22 березня вшановують 40 мучеників, що у Севастійському озері мучилися, мученика Урпасіана, святителя Кесарія, правовірного Тарасія.

Іменинниками 22 березня є Микола, Леонтій, Ілля, Тарас, Валерій.

Події у Києві 22 березня:

1918 – з нагоди вшанування десятих роковин смерті В. Антоновича відслужено панахиду у Софійському соборі та проведено відкрите засідання Українського наукового товариства, де виступили з доповідями М. Грушевський, О. Левицький та О. Грушевський.

1962 – з нагоди 120-річчя з дня народження і 50-річчя смерті  колонній залі і струнному квартету Київської державної філармонії присвоїли ім’я Миколи Лисенка. 

1989 – літак АН-225 “Мрія” здійснив рекордний політ за маршрутом Київ – Ленінград – Київ. Було встановлено 106 найвищих авіаційних досягнень. Рекордними стали злітна маса, що дорівнює 508,2 тонни, вага вантажу – 156,3 тонни. Висота польоту – 12 кілометрів і швидкість по замкнутому маршруту протяжністю дві тис. кілометрів, що становила 795 кілометрів на годину.

1994 – відкрилася перша друкарська лінія по виготовленню національної валюти банкнотно-монетного двору Національного банку. Міська влада погодила використання із цією метою приміщень одного з колишніх філіалів заводу «Арсенал» у Ватутінському районі Києва та відведення відповідної земельної ділянки.

2000 – урочистпісля ремонту урочисто відкрилася синагога.

Джерело: Рідний Київ