У Києві покажуть провокативні “Путінські ігри” про зимову олімпіаду

20 Березня 2014 12:25
uamovies.ru

uamovies.ru

Ідеорупція — основна тема цьогорічного фестивалю документального кіно про права людини. Це – корупція, що давно набула ознак ідеології, яка з роками стійко закріпилась в українській ментальності. Docudays UA стартує в Києві 21 березня.

“Цьогорічною темою ми прагнемо осягнути масштаби корупції в Україні та світі, показати, як солідарність звичайних людей може протистояти ідеорупції. І це настільки стало звичною мовою нашого життя, що ми не помічаємо цього. Саме тому слово втратило будь-який негативний зміст. Для багатьох людей нашої країни — це фактично стало синонімом швидкого збагачення через корупцію”, – розповідають організатори фестивалю.

У рамках особливої добірки “Ідеорупція” покажуть три фільми.

“Путінські ігри” – це погляд на зимову олімпіаду в Сочі з іншого боку. Режисери наголошують у фільмі, що “Сочі 2014” за витратами на підготовку – найдорожча зимова Олімпіада, яка б’є всі рекорди за масштабами корупції та манії величі. Для прикладу, на будівництво 45-кілометрової дороги до олімпійського селища були витрачені такі кошти, за які цю дорогу запросто можна було б вкрити золотом або вимостити чорною ікрою.

Другий фільм – “Володар Всесвіту” про колишнього, одного з найповажніших німецьких банкірів Райнера Фосса. Його прибуток сягав мільйона євро на день. У кабінеті в пустому бізнес-центрі франкфуртського фінансового кварталу Фосс розповідає про все: свою роботу, мотиви, родинне життя, бачення світової фінансової системи. Якщо інші роботи про фінансову кризу зосереджувалися на компаніях-гігантах, то режисер Марк Баудер, навпаки, приділяє увагу менталітету, що породив такі явища.

І останній фільм з цієї добірки – “Тренер Зоран і його “Африканські тигри”, який показує перипетії першого року становлення команди під керівництвом Зорана – від пошуку гравців у найглухіших закутках країни до визначення талісмана команди – овечки Чемпіона. Методи роботи тренера, що базуються на принципі “перемога за будь-яку ціну”, невдовзі призводять до конфліктів із представниками влади.

Також покази фільмів цієї програми супроводжуватимуться обговореннями з експертами та глядачами. А саме – дискусія щодо корупції в українському футболі спільно з Юрієм Ніколовим, координатором проекту “Наші гроші”; дискусія “Корупція в банківській системі” за участі експертів Центру протидії корупції та дискусія “Корупція вищих посадових осіб України та Росії: чи можливо повернути ці вкрадені кошти державі?” за участі виконавчого директора Центру протидії корупції Дар’ї Каленюк.

Як завжди усі покази документального фестивалю безкоштовні. З детальною програмою та часом сеансів можна ознайомитися на сайті фестивалю. Покази відбуватимуться у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), кінотеатрі “Кінопанорама” (вул. Шота Руставелі, 19) та кінотеатрі “Київ” (вул. Велика Васильківська, 19). Фестиваль закінчиться 28 березня.

Джерело: gazeta.ua