Складна політична ситуація в країні відбилася на міських мегастройках: практично всі вони заморожені, а роботи на них міська влада відклала до наступного року.
Складна ситуація зараз і на первинному ринку житла: «Іноземні інвестори не ризикують будувати в Києві із-за політичної та економічної нестабільності, так і наші вичікують кращих часів», – говорять в одній з консалтингових компаній Києва. А за свої гроші влада будувати не може: «Дефіцит міської скарбниці – 2,8 млрд грн. Капітальних вкладень не буде. Включений режим жорсткої економії», – говорять в КМДА.
ШУЛЯВКА І ПОШТОВА
Як з’ясували журналісти, відкладається будівництво і метра на Троєщину – хоча раніше влада планувала почати будівництво вже цієї весни.
«Зараз це не актуально. Від планів не відмовляємося, але повернемося до цього трохи пізніше», – сказав заступник голови КМДА Михайло Костюк.
Не почнуть будувати в цьому році і заплановану розв’язку на Шулявському шляхопроводі.
«Проект буде переглянутий. Є більш раціональний варіант: він передбачає більшу пропускну здатність і не вимагає знесення будівель заводу «Більшовик». Це дозволить скорегувати кошторис, адже із загальних 400 млн грн тільки на знесення будівель передбачалася чверть. Але в цьому році навряд чи почнемо. Зараз, в умовах кризи і без бюджету, потрібно зосередитися на проектуванні, щоб мати запаси на майбутнє», – розповів заступник головного архітектора Києва Андрій Вавриш.
Не оминула криза й приватних інвесторів. Будівництво підземного ТРЦ на Поштовій площі та облаштування наземної пішохідної зони, якої повинна була займатися приватна компанія, переноситься як мінімум на середину наступного року. «У транспортному плані там все готово. Тепер потрібно зробити громадську частину: як наземну, так і підземну», – сказав Андрій Вавриш.
«Остаточний термін у будь-якому випадку відсунеться. Будується із запізненням на півроку. В принципі, гроші на роботи, є, але тут питання політичної стабільності», – каже автор проекту, архітектор Андрій Миргородський.
ГОСТИННИЙ І МАРІЇНКА
Про новий оглядовий майданчик у Маріїнському парку з мостом через Паркову дорогу киянам поки теж доведеться забути. «Поки роботи зупинені, ніхто нічого робити не буде, тому що немає грошей», – розповів нам керівник Дирекції реставраційно-відновлювальних робіт Андрій Замогильний.
А заступник голови КМДА Михайло Кучук додав, що може бути переглянутий і сам проект: «Наскільки масштабною буде реконструкція – поки невідомо. Проект може бути переглянутий. Можливо, відмовимося від ліфтів на користь сходів. Все це потрібно обговорювати».
Що стосується Гостинного двору, то в «Укрреставрації» пообіцяли, що спробують реконструювати будівлю в належні терміни: «Темпи, звичайно, будуть зменшені, але ми зробимо все можливе, щоб у цьому році закінчити об’єкт», – сказав нам директор компанії Дмитро Ярич. За його словами, на всі реставраційні роботи необхідно ще близько 200 млн грн. Незважаючи на те, що графік робіт коригується, реконструкція триває: встановлюють розвантажувальну плиту над метро, яка захищає Гостинний двір від впливу підземки, і змінює покрівлю.
«Гроші є, але всі чекають виборів»
Непроста ситуація зараз на ринках житлової нерухомості. «Багато проектів припинені або будуються дуже мляво. І справа не в грошах – вони у інвесторів є. Але вони турбуються про збереження своїх вкладень. Ситуація може прояснитися тільки після виборів у травні, коли буде вибудувана вертикаль влади», – розповів нам фахівець компанії UTG Віктор Оборський. Із-за невпевненості покупців у тому, що новобудови будуть закінчені вчасно, зросла популярність житла на вторинному ринку, і ціни на квартири відразу почали зростати: «Вже зараз вартість квадратного метра зросла на 10%, до 7-10 тис. грн», – говорить експерт Андрій Гусельников. Втім, інші експерти вважають, що подорожчання нерухомості пов’язана із зростанням курсу долара, який днями перевищив позначку в 11 грн/$. А квадратний метр житла, як і раніше, коливається в межах $1000.
У Києві заморожують будівництво метро на Троєщину
28 Березня 2014 09:23
Джерело:
7days-ua.com