25 березня у дохристиянські часи зустрічали Богиню Весну, бо вважали, що у цей час Земля вже прокинулася від зимового сну. Також цього дня підмічали, якщо птахи в’ють гнізда на сонячній стороні – на холодне літо.
Наші предки розпалювали на мосту вогнища і стрибали через нього, таким чином очищаючись від усіх гріхів, а також кидали у воду жертовний хліб. І саме цього дня випускали на волю птахів, що символізувало прихід теплої днини.
Водночас у день Богині Весни заборонялося починати будь – які справи та зачинати нове життя, як людям, так і тваринам. Це свято відзначається і дотепер, проте з приходом християнства воно почало називатися Благовіщенням та перенеслося у часі на 7 квітня.
Щодо погоди, то у день Весни підмічали: “Якщо голуби воркочуть – буде тепло”.
За церковним календарем 25 березня вшановують преподобну Марію Єгипетську, преподобного Феофана, преподобного Симона, святителя Григорія Двоєслова.
Іменинниками 25 березня є Григорій, Семен, Феофан, Симон.
Події 25 березня у Києві:
1939 – у школах республіки розпочалися весняні канікули. 500 школярів з різних областей України прибули до Києва для участі в республіканській олімпіаді художньої самодіяльності піонерів та школярів, присвяченій 125-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.
У спортивних змаганнях київських шкіл взяли участь 250 “юних ворошиловських стрільців”. Заплановані відвідування 14 тис. дітей Державного театру опери і балету.
1939 – у Першотравневому парку споруджено Ляльковий театр, у складі якого передбачені українське, єврейське відділення, а також театр маріонеток. У день урочистого відкриття театру актори представили юним глядачам п’єсу І.В.Кочерги “Чорний вальс”.
Джерело: Рідний Київ