Замінники цукру шкідливі для здоров’я

21 Березня 2014 09:45
www.osvita.org.ua

www.osvita.org.ua

Гіпотеза про те, що цукрозамінники сприяють зниженню зайвої ваги і приносять користь організму, не підтверджена. Вчені довели, що замінники цукру шкодять здоров’ю і не сприяють схудненню, повідомляє Delfi

Дослідники провели експеримент при добровільній участі жінок і чоловіків, які страждають від надмірної ваги. Всі вони були поділені на дві групи. Перша замість цукру споживала цукрозамінники. Друга взагалі відмовилася від цукру в будь-якому вигляді. Через три місяці всі учасники пройшли медобстеження. З’ясувалося, що другий групі людей вдалося значною мірою схуднути.

До експерименту з людьми вчені випробовували різні цукрозамінники і цукор на гризунах. Ті з них, хто харчувався йогуртами з підсолоджувачами, повнішали. Пояснювалось це тим, що штучні підсолоджувачі переводять організм на засвоєння висококалорійної їжі. У результаті апетит підвищується, а обмінні процеси прискорюються.

Один з популярних сьогодні цукрозамінників, аспартам, на думку вчених, може викликати цілий ряд негативних факторів у разі зловживання ним. Наприклад, він може сприяти появі алергії, депресії, мігрені. У ряді випадків у гризунів виявляли навіть рак мозку.

Джерело: eveningkiev.com