«Кнопкодавство» та сумісництво – серйозний удар по репутації нинішньої влади – Томенко

5 Квітня 2014 11:15

tomenko3

“Взагалі, це – сумна історія, яку ми вже не раз проходили і коли формували коаліційну більшість у попередній період та створювали уряд. Але, на жаль, складається враження, що ніхто нічому не вчиться”, – зазначив народний депутат Микола Томенко в ефірі «Громадського телебачення», відповідаючи на запитання ведучого, чим пояснити те, що представники нової коаліції в парламенті теж займаються «кнопкодавством».

«Кнопкодавство» – це не лише ганьба нинішньої коаліції. Фактично, воно є наслідком ще одної проблеми – сумісництва, коли певна кількість теперішніх посадовців вважає, що можна пересидіти, перехитрити та обманути суспільство і один одного, не здаючи депутатських мандатів, як це передбачено Конституцією та чинним законодавством».

Микола Томенко зауважив, що на сьогодні у владі є депутати, які пройшли в парламент за партійним списком і досі не здали мандатів, і є чотири депутати, які пройшли за мажоритарними округами. «Я не розділяю ці дві категорії депутатів, вважаю, що одні й інші – порушники. Якщо би всі депутати, зокрема і чотири мажоритарники (троє від «Батьківщини» і один зі «Свободи»), склали свої мандати вчасно, то 25 травня відбулися би довибори в цих 4-х округах», – зауважив політик.

За його словами, саме відсутність у ВР сумісників, які фізично не можуть бути присутніми на пленарних засіданнях парламенту, час від часу і створює проблему ненабрання необхідних для ухвалення рішень 226 голосів. Таким чином, одне порушення законів і Конституції України призводить до необхідності знову порушувати закон через «кнопкодавство».

Микола Томенко переконаний, що ці ганебні речі потрібно виправляти. Він заявив, що якщо ситуація найближчим часом не буде вирішуватись, очевидно, і він в тому числі, буде ставити питання або про позбавлення сумісників займаних ними посад, або вимагатиме від Голови Верховної Ради відкривати судові провадження стосовно депутатів-сумісників, що вчасно не склади свої депутатські мандати.

Джерело: tomenko.ua