Київ долучиться до Всесвітнього тижня імунізації

19 Квітня 2014 10:16
guoz.lviv.ua

guoz.lviv.ua

Метою Всесвітнього тижня імунізації, яка буде проводитись з 24 по 30 квітня 2014 року, є сприяння просуванню одного з найбільш дієвих інструментів охорони здоров’я в світі – використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб.

У 2014 році тема кампанії «Не відставайте від життя!». Заходи, що проводяться в рамках Всесвітнього тижня імунізації в цьому році, спрямовані на інформування людей та усунення перешкод для вакцинації населення. Конкретні цілі полягають в тому, щоб люди в усьому світі знали про вакцини, наявних для захисту від хвороб, були зацікавлені у визначенні вакцинального статусу самого себе і своїх сімей і отримували необхідні їм вакцини.

В даний час вакцинація міцно увійшла в наше життя. Завдяки щепленням у всьому світі ліквідована натуральна віспа, поліомієліт, у багато разів знизилась захворюваність на кір, краснуху, дифтерію, правець, кашлюк, епідемічний паротит, гострим вірусним гепатитом В. Але, незважаючи на це, щорічно в світі продовжують вмирати понад 15 млн. жителів планети від інфекційних захворювань, багато з яких можна було б уникнути, завдяки вчасно проведеним щепленням.

Сьогодні кожен з нас повинен знати , що тільки щеплення допоможуть дітям і дорослим захиститися від багатьох небезпечних інфекційних захворювань. Саме тому масова вакцинація в нашій країні стала державною справою. Загальнодержавною програмою імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки визначено порядок проведення профілактичних щеплень та перелік інфекційних захворювань (туберкульоз, коклюш, дифтерія, правець, кір, епідемічний паротит (свинка), краснуха, гепатит В, поліомієліт, грип, гемофільна інфекція, пневмококової інфекція), щеплення від яких є обов’язковими і безкоштовними для всіх громадян і входять до Національного календаря профілактичних щеплень.

Джерело: eveningkiev.com