Під час толоки у столиці планують привести до ладу 97 зелених зон

12 Квітня 2014 09:48
vidido.ua

vidido.ua

У рамках весняного двомісячника з благоустрою у столиці, вже завтра, 12 квітня, відбудеться загальноміська толока під гаслом «Чиста столиця починається з мене». Наразі у КО «Київзеленбуд» активно триває підготовка до масштабного прибирання.

Загалом, під час толоки у столиці планують привести до ладу 97 зелених зон. Серед них і парки «Нивки» та «Перемога», де відбудуться наймасштабніші акції. Також усі охочі матимуть змогу взяти участь у прибиранні зелених зон у своєму районі («Позняки», «Сабурова», «Куренівський», «Березовий Гай», лугопарк вздовж Сім’ї Сосніних, «Супутник», «Орлятко», імені Пушкіна тощо).

Крім санітарного прибирання планується: фарбування лав, висаджування кущів, дерев, підготовка лунок до висадки насаджень, перекопування квітників тощо. До санітарного очищення від порослі долучаться фахівці лісопаркових господарств.

Під час толоки планується залучити 60 одиниць техніки (36 тракторів з причепами для вивозу сміття, 13 бортових машин, 5 КАМазів, 7 автопідіймачів, 6 навантажувачів), прибрати понад 600 га. території зелених зон, висадити 1 148 дерев (гіркокаштан, клен, дуб, верба, граб, туя, катальпа) та 2 805 кущів (бузок, спірея, бірючина, форзиція, горобина, ялівець, катальпа), 2 000 сіянців сосни у парку Партизанської Слави. На сьогоднішній день на території лісопаркових господарств вже висаджено 1 000 000 сіянців сосни, що були вирощені на плантаціях лісопаркових господарств.

Слід зазначити, що даний посадковий матеріал, крім сіянців сосни, був вирощений у МДР «Теремки». Важливими його характеристиками є акліматизація та стійкість до загазованості і пилу, а також до рекреаційного навантаження.

За попередніми даними до прибирання планують долучитись до 10 тисяч киян та гостей міста. Серед учасників варто відзначити високу активність бізнес-структур, які висловили наміри надати необхідний інвентар та посадковий матеріал. Так, кожний волонтер отримає необхідні засоби (рукавиці, сміттєві мішки) для прибирання та реманент (граблі, віники, відра, лопати) у представника «Київзеленбуду» у зеленому або у помаранчевому жилеті.

Візьмуть участь у толоці і представники органів влади, державних та комунальних установ. Голова Київської міської державної адміністрації долучиться до робіт із благоустрою у парках «Нивки» (о 09:45) та «Перемоги» (о 12:00), а також на стадіоні «Старт» (о 13:00).

Джерело: eveningkiev.com