Понад 5 тисяч киян отримали податкову знижку на навчання

8 Квітня 2014 10:01
provce.ck.ua

provce.ck.ua

Задекларувавши отриманих за підсумками 2013 року доходів на загальну суму 461 мільйон гривень вони отримають 13,7 мільйона гривень бюджетної компенсації податку на доходи фізичних осіб. Серед поданих декларацій – 3839 осіб задекларували доходи для отримання податкової знижки на навчання. Сума до повернення склала 5,1 мільйона гривень, повідомляє прес-служба Міндоходів.
Головне управління Міндоходів у м. Києві нагадує, що підставою для нарахування податкової знижки на навчання із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стани та доходи, яка подається по 31 грудня 2014 року.
Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки включає суму коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати. Слід зазначити, що сума витрат не може перевищувати 1610 грн. в розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного 2013 року. Податковим кодексом не передбачено права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти.
Якщо декларацію подають батьки, то при подачі декларації необхідно мати: – ксерокопію та оригінал договору з навчальним закладом;
– ксерокопії та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2013 році;
– ксерокопія та оригінал свідоцтва про народження дитини; – ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру дитини;
– ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру батьків;
– довідка про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.
У декларації слід зазначити (підтвердити), що другий з батьків не користується правом на податковий кредит на таке навчання.
Для студентів, які працюють і отримують заробітну плату:
– ксерокопія та оригінал договору з навчальним закладом;
– ксерокопії та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2013 році;
– ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру
– довідка про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.
У випадку, якщо у договорі не зазначено кількість місяців навчання, то необхідно отримати довідку з навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному 2013 році.
Відповідно до норм Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації. Тому при поданні декларації доцільно додати заяву щодо способу повернення податку.
Якщо студент або його батьки не скористаються правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2013 року, тобто не подадуть декларацію про майновий стан і доходи до 31 грудня 2014 року, таке право на наступні роки не переноситься.

Джерело: eveningkiev.com