Сьогодні стартував “Книжковий арсенал”

9 квітня 2014 12:58

kniga 1

IV міжнародний фестиваль “Книжковий арсенал” цьогоріч розпочався з “французькою весною”, повідомляє телеканал “24”.

У рамках фестивалю український письменник Андрій Курков отримав найпочеснішу французьку нагороду “Орден почесного легіону”.

У програмі “арсеналу” – один з найвідоміших французьких письменників Давід Фоенкінос представить український переклад свого роману “Наші розставання”.

“На фоні політичних подій інтерес до української літератури значно зріс, але процес популяризації її за кордоном займе багато часу”, переконана куратор фестивалю Ірина Славінська.

А ще на фестивалі протягом 5 днів відомі письменники та фахові літературознавці читатимуть лекції “Забуті класики”. Вони розкажуть про українських класиків, чиє місце в літературі недооцінене або забуте.

Сьогодні, 9 квітня, доктор філологічних наук, професор та дослідниця української філософської лірики Елеонора Соловей прочитає лекцію – “Володимир Свідзінський: історія відсутності й повернення”. Вона відбудеться у залі 3, о 17:00.

Крім того, прочитають лекції про таємниці життя і творчість В. Домонтовича, ключову постать в історії української драматургії – Миколи Куліша, про класика фейлетонної доби Ірину Вільде та Михайля Семенка, який творив поезію “уличних фоліянтів”.

Серед лекторів також – письменник Тарас Прохасько, літературознавець, літературний критик, доктор філологічних наук Віра Агеєва, літературознавець та письменник Іванюк Сергій, та український поет, прозаїк і критик В’ячеслав Левицький.

Фестиваль проходить в приміщенні Мистецького Арсеналу, що по вулиці Лаврській, 10-12. Вхідні квитки коштують — 20 гривень, для студентів і пенсіонерів – 10 гривень, для дітей вхід безкоштовний, а за 50 гривень можна придбати абонемент на всі 5 днів фестивалю. І в будні з 11.00 до 14.00 – вхід безкоштовний.

Триватиме “Книжковий арсенал” до 13 квітня включно.

Джерело: Рідний Київ