У Київському зоопарку рятують кажанів

18 Квітня 2014 10:25
dalwe.ru

dalwe.ru

Всі види кажанів в Україні є комахоїдними і занесені в Червону Книгу України.

При Київському зоопарку вже більше 10 років працює реабілітаційний центр для кажанів. Наявність такого центру є дуже важливим для збереження цих рідкісних і корисних для сільського господарства ссавців.

Часто кажани отримують поранення і потребують лікування саме після «зустрічей» з людиною, повідомляє прес-служба Київського зоопарку. Кажани зимують у людей – на горищах будинків, у ліфтових і вентиляційних шахтах, – і страждають від жорстокого поводження з ними людей. Слава вампірів призводить до того, що люди бояться кажанів і уникають їх. Однак, важливо зазначити, що всі види кажанів, які поширені в Україні, є комахоїдними і занесені в Червону Книгу України. Вони потребують захисту, оскільки їх чисельність стрімко зменшується через «наступу» людини на їх ареал проживання і негативний вплив господарської діяльності людини на навколишнє середовище.

На сьогодні в реабілітаційному центрі міститься 56 особин 4-х різних видів кажанів, яких принесли в центр небайдужі кияни. Тут вони отримують необхідний догляд, а коли кажани одужають – їх відпускають на волю.

Джерело: eveningkiev.com