У столиці презентували план заходів до святкування Дня Європи

7 Квітня 2014 20:01

 

news2000.com.ua

news2000.com.ua

17 травня вже дванадцятий раз у столиці відзначатимуть День Європи. Сьогодні на розширеному засіданні Колегії КМДА під головуванням очільника міськдержадміністрації Володимира Бондаренка було презентовано ряд загальноміських заходів до цього свята.

Питання, пов’язані з підготовкою та проведенням Дня Європи координуватимуть Департамент суспільних комунікацій та на управління міжнародних зв’язків КМДА.

Так, Департамент суспільних комунікацій підготував проект розпорядження «Про святкування Дня Європи у місті Києві» та концепцію проведення загальноміських заходів.

Відповідно до програми головну сцену планують встановити на Михайлівській площі. На початку офіційної частини перед сценою має відбутися флеш-моб за участю барабанщиць, хору, оркестру та інших музичних колективів.

На офіційну церемонію відкриття завітають високоповажні гості. Зокрема, запланована участь Міністра закордонних справ України, голови та заступників голови Київської міської державної адміністрації, представників Європейської комісії в Україні, послів держав-членів ЄС в Україні.

Після офіційної церемонії відкриття на Михайлівській площі будуть представлені інформаційно-консультативні павільйони. Так, працюватиме дискусійний клуб, де представники посольств держав-членів ЄС вестимуть діалог з аудиторією на актуальні теми євроінтеграції. Ці питання висвітлюватимуться і у фотовиставці «Я люблю Україну», що стане окремим блоком дискусійного клубу.

Для всіх прихильників українського слова в цей день буде організована торгівля книжками, а в тематичному павільйоні «Київ туристичний» усі охочі матимуть змогу ознайомитися з туристичними можливостями Києва.

У рамках святкування у столиці планують провести низку фестивалів. Серед них – Фестиваль Європейського танцю, у якому візьмуть участь дитячі ансамблі, колективи національних меншин, столичні творчі колективи.

Також відбудеться фестиваль ремісників та народних умільців, де заплановані майстер-класи із лозоплетіння, ліплення з глини, гончарного мистецтва, художньої різьби по дереву, ковальства тощо. На фестивалі морозива кращу продукцію в широкому асортименті запропонують найвідоміші вітчизняні виробники.

Окрім того, гості свята зможуть відвідати фестиваль «Лицарський турнір» – імпровізовані змагання, що уособлюють глибинну суть давніх традицій.

У рамках конкурсу дитячого малюнку «Яка ти Європо?» кожному маленькому учаснику свята буде запропоновано зобразити власне бачення життя України у великій європейській сім’ї. Відвідувачі Дня Європи зможуть також створити свій унікальний образ і спробувати фейсарт (мистецтво малювання різнобарвними фарбами на обличчі).

Враховуючи те, що місце проведення заходів – Михайлівська площа – має тематичне духовне навантаження, концепція Дня Європи 2014 не передбачає розміщення великих спортивних локацій. Натомість, заплановано проведення веселих спортивно-розважальних естафет серед присутніх на святі родин із дітьми. Увагу дітей та дорослих привернуть також захоплюючі атракціони.

Джерело: eveningkiev.com