У народі 30 квітня вшановують Зосима Соловецького, якого вважають заступником бджолярів. Побожні селяни цього дня молилися до святих Зосима ьа Саватія, а потім йшли господарювати на пасіку. Говорили: “Без бога – ні до порога, а без Зосими-Саватія – ні до вулика”, “Рой народиться – Зосима-Саватій веселиться”. Також підмічали, якщо бджоли сідають на вишневий колір, вишні вродять, якщо ні – вишень не буде.
Про погоду говорили, дощі у квітні, особливо наприкінці місяця, – благословення полям. Що в квітні зародиться, то в травні виросте, у червні – липні дозріє, а в серпні до комори потрапить.
За церковним календарем 30 квітня вшановують преподобного Зосима, ігумена Соловецького, свщенномученика Симона, Олександра Свирського.
Іменинниками 30 квітня є Зосим, Семен, Олександр, Андрій.
Події у Києві 30 квітня:
1930 — утворилося державне акціонерне товариство «Київструм» — зараз публічне акціонерне товариство «КИЇВЕНЕРГО» — унікальний енергокомплекс теплоелектроцентралей, теплових та електромереж, налагоджувальних, ремонтно-будівельних, транспортних та інших підрозділів, які забезпечують столицю України електричною та тепловою енергією.
1945 – відкрилася республіканська виставка “Партизани України в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників”.
1954 – відкрили пам’ятника М.Щорсу. Скульптори М.Лисенко, Н.Суходолов, В.Бородай.
1959 – у Державному музеї західного і східного мистецтва відкрилася виставка творів французького художника Альбера Марке, організована Українським товариством дружби й культурного зв’язку з зарубіжними країнами.
1991 – відкрився Французький культурний центр.
1994 – у Биківнянському лісі під Києвом на місці масових захоронень жертв політичних репресій київська влада відкрила першу чергу меморіального комплексу.
1995 — відкрили другу чергу пам’ятник жертвам політичних репресій на території Биківнянського меморіального комплексу, упорядкованого коштом міста.
Джерело: Рідний Київ