27 квітня у народі колись називали Мартиновим днем і підмічали: “Як жаби до Мартина кричать, то після Мартина мовчать”, тобто, на початку травня повинно похолодати.
За церковним календарем 27 квітня вшановують святого Мартина сповідника, мучеників Антонія, Іоанна і Євстафія Литовських, мученика Ардаліона, 1000 мучеників Персидських і Азата скопця, Віленську ікону Божої Матері.
Іменинниками 27 квітня є Мартин, Остап, Антон, Іван.
Події у Києві 27 квітня:
1941 – вулицями міста пройшла традиційна естафета легкоатлетів. “Першим прийшов рекордсмен УРСР І. Липківський, який приніс перемогу команді “Спартака”.
1946 – відкрито Державний музей українського мистецтва.
1955 – на меблевій фабриці ім. Боженка створено першу в меблевій промисловості автоматну лінію для машинної обробки брускових деталей корпусних меблів – буфетів, гардеробних і книжкових шаф.
1960 – помер П.Козицький – композитор, визначний діяч української хорової культури, член президії спілки композиторів України.
1986 – у зв’язку з аварійною обстановкою робота на ЧАЕС була зупинена. Для ліквідації наслідків аварії і забезпечення охорони громадського порядку були задіяні сили і засоби МВС, КДБ, цивільної оборони, Радянської армії та ін. На випадок евакуації жителів м. Прип’яті (51 тис. осіб.) були виділені 1390 автобусів з Києва і Київської області. Крім того створено резерв з 195 автобусів. Готувалися ще 3 потяги і 2 річкових судна.
1986 – о 14 год., згідно рішення урядової комісії, розпочалася евакуація 44460 мешканців Прип’яті. Вона пройшла організовано і до 18 годин була закінчена.
1995 — Верховна Рада України затвердила першу державну нагороду України — орден Богдана Хмельницького.
1995 — день заснування Державного казначейства (скарбниці) України.
Джерело: Рідний Київ