Користь та шкода зеленої кави

16 Травня 2014 11:43
tsn.ua

tsn.ua

Зелена кава — модний напій для зниження ваги, знайомий хоча б із реклами майже кожному. Однак, як і кожний модний засіб, зелена кава має ряд застережень до вживання. Чого ж більше в зеленій каві — шкоди чи користі?
Наш сучасний вік створює не тільки моду на різні побутові товари, а й на харчові продукти. Зелена кава — один із таких «модних» і популярних на сьогоднішній день напоїв. Рекламу про цей чудо-засіб, що допомагає скинути зайві кілограми, можна зустріти майже на кожному сайті, і багато хто вирішує випробувати його на собі.
Що таке зелена кава?
Цілісні або мелені кавові зерна, з яких ми звикли варити каву, мають коричневий колір і ні з чим не зрівняний аромат. Такі кавові зерна попередньо проходять певну технологічну обробку — обсмажування. Однак природний вид кавових зерен — зелений. І кава, зварена з таких зерен, що відрізняється як за запахом, так і за смаковими якостями, і є та сама знаменита зелена кава. Зелена кава має гіркуватий присмак і не має запаху.
Якщо говорити про користь і склад кавових зерен, то слід зазначити, що кожен сорт кавових зерен має свій особливий склад. Однак можна виділити основні компоненти:
— Незамінні жирні кислоти (арахідонова — 2,8%, лінолева — 54%, ліноленова — 2,6%, олеїнова — 8%, пальмітинова — 27%, стеаринова — 6% та ін.);
— Більше 30 видів органічних кислот;
— Хлорогенова кислота;
— 20 амінокислот;
— Алкалоїди;
— Білкові речовини, вуглеводи, зольні елементи, дубильні речовини.

Оскільки зерна зеленої кави не зазнають обробки, то всі речовини, що містяться в них, зберігаються. І в цьому полягає головний момент: не всі речовини, а точніше, не всі речовини в таких кількостях, в яких вони містяться в зернах зеленої кави, безпечні і, тим більше, корисні для здоров’я. Проте про все по порядку.
Користь зеленої кави
1. В порівнянні з зеленим чаєм і оливковою олією, зелена кава містить більшу кількість антиоксидантів. Зокрема, вона містить хлорогенову кислоту, яка очищає організм від вільних радикалів і перешкоджає передчасному окисленню клітин, старінню організму та виникненню таких захворювань, як інсульт, інфаркт і рак. Також учені запевняють, що ця кислота ефективно розщеплює жири, перешкоджає їхньому поглинанню та допомагає зменшити жирові відкладення, сприяючи схудненню без дієт. Хлорогенова кислота міститься і в обсмажених зернах, але в меншій концентрації.
2. За рахунок вмісту дубильних речовин, пуринових алкалоїдів (в тому числі кофеїну), зелена кава здійснює тонізувальну дію на організм: відчувається бадьорість і приплив енергії, поліпшується мозкова і фізична активність, пам’ять. Кофеїн допомагає за мігрені та спазматичного болю, сприяє нормальній роботі серця, покращує обмін речовин.
Однак слід пам’ятати, що в зеленій каві кофеїн присутній у більшій кількості, ніж у чорній. А позитивний вплив кофеїну досягається, зрозуміло, тільки за вживання його в помірних кількостях.
3. У косметології з зерен зеленої кави роблять олії, відвари та настої.
— Олія перешкоджає виникненню зморшок, покращує захисні функції шкіри, відмінно зволожує її протягом тривалого часу, що особливо необхідно для сухої шкіри. Також олія відновлює шкіру після опіків, усуває такі дефекти шкіри, як розтяжки та рубці.
Олію з зерен зеленої кави застосовують і для відновлення волосся: вона укріплює волосся, покращує ріст, надає волоссю блиск і здоровий вигляд.

— За целюліту роблять обгортання зеленою кавою. Для цього зерна перемелюють і заварюють окропом. Кашоподібну масу необхідно нанести на проблемні зони: живіт, стегна або сідниці, — і загорнути харчовою плівкою. Через півгодини змити теплою водою.
— Для шкіри обличчя можна робити пілінгові маски на основі мелених зерен зеленої кави. Такі процедури покращують зовнішній вигляд шкіри, роблять її гладкою та сяйливою.
Як бачите, косметичних застосувань зеленої кави також цілком достатньо, і, що головне, вони більш безпечні.
Небезпека вживання зеленої кави
1. Зелену каву не піддають термообробці, і в цьому полягає певний її недолік: такі зерна містять деяку кількість вологи і внаслідок неправильного зберігання в них може з’явитися цвіль, грибки та комахи, які можуть викликати серйозні інфекції.
2. Надмірне вживання зеленої кави, багатої на кофеїн, може стати причиною виникнення почуття тривоги, безсоння та запаморочення. Може з’явитися головний біль, нервозність, дратівливість.
3. Для травної системи: печія, розлад стільця (діарея або запор), синдром роздратованого кишечника. Запам’ятайте: зелену каву не можна вживати на голодний шлунок.
4. Для серцево-судинної системи: прискорене серцебиття, підвищення артеріального та внутрішньоочного тиску, що може призвести до розвитку глаукоми.
5. Для опорно-рухового апарату: зелена кава здатна вимивати з організму кальцій, що може спровокувати підвищену ламкість кісток і остеопороз, й інші проблеми з кістками та зубами.
Якщо ви все ж вирішили випробувати на собі зелену каву, то дотримуйтесь заходів безпеки:
1. Вибираючи марку зеленої кави, звертайте увагу на упаковку: вона повинна бути герметична, товар має бути сертифікований. Зверніть увагу на дату виготовлення, умови та термін зберігання.
2. Щоб уникнути проблем зі здоров’ям, викликаних вживанням зеленої кави, не зловживайте цим напоєм: випивайте не більше 1–2 чашок на день і стежте за своїм самопочуттям і тиском.
3. Зелена кава особливо не рекомендується за цукрового діабету, хвороб згортання крові, глаукоми, остеопорозу, артеріальної гіпертензії, синдрому подразненого кишечника, за підвищеної температури, кровотеч, схильностей до серцево-судинних захворювань, під час вагітності та годування груддю.

Джерело: 7days-ua.com