Захворюваність на кашлюк знизилась у 2,5 рази

13 Травня 2014 15:14
otb.com.ua

otb.com.ua

У 2013 році у м.Києві в порівнянні з 2012 роком відмічалося зниження захворюваності на кашлюк у 2,5 рази. Більшість випадків захворювання зареєстровано серед дітей до 17 років (96,8%), не щеплено проти кашлюку було – 55,4% хворих дітей. Про це УНН повідомили у прес-службі ГУ “Держсанепідслужби у м. Києві”.

Хворі з підозрою на кашлюк і подібними до кашлюку клінічними ознаками та особи, які тривало кашляють (більше 5-7 днів) повинні бактеріологічно обстежуватися на кашлюк з метою своєчасного виявлення та встановлення діагнозу «кашлюк».

У 2013 році бактеріологічно обстежено на кашлюк – 67,4% хворих, діагноз бактеріологічно підтверджено – 13,7% хворих.

Бактеріологічне дослідження з діагностичною метою варто проводити у ранній термін захворювання (не пізніше 3 тижня) дворазово щодня або через день, тому що в більш пізній термін виділення збудника різко знижується. Матеріалом для дослідження є слиз з верхніх дихальних шляхів, що осідає при кашлі на задній стінці глотки. Взяття матеріалу здійснюється натще або через 2 години після прийому їжі до початку антибактеріальної терапії.

Крім бактеріологічного обстеження проводиться також серологічна діагностика. Серологічна діагностика заснована на виявленні значного збільшення рівня специфічних антитіл до кашлюкового анатоксину у парних сироватках. Проби сироватки повинні відбиратися на початку катарального періоду (сироватка гострого періоду) і приблизно через місяць (сироватка періоду одужання). Серологічний метод використовується лише для ретроспективного встановлення діагнозу.

Серологічно обстежено на кашлюк у 2013 році у приватних лабораторіях міста 36,8% хворих, діагноз підтверджено у 35,8% хворих. У решті випадків діагноз встановлено на підставі клінічних даних.

У І кварталі 2014 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року у м.Києві відмічено зростання у 2 рази захворюваності на кашлюк. Всі 100% випадків захворювання були серед дітей до 17 років, більшість з яких були не щеплені проти кашлюку – 61,5% хворих.

Діагноз бактеріологічно підтверджено у 18% хворих, серологічно – у 32,8% хворих. У решті випадків діагноз встановлено клінічно.

Для своєчасного встановлення діагнозу, своєчасного лабораторного обстеження та надання кваліфікованої медичної допомоги необхідно при перших ознаках захворювання (явищах ГРВІ) звертатися до лікувально-профілактичних закладів міста за медичною допомогою.

Нагадаємо, у квітні в ЮНІСЕФ зазначили, що спалах поліомієліту в Україні неминучий, якщо терміново не буде вжито заходів. Найбільш ефективним засобом зменшення наслідків завезення поліомієліту до країни є високий рівень охоплення імунізації та висока якість системи епідеміологічного нагляду.

У зв’язку із загрозою спалаху поліомієліту, важливо переглянути систему постачання вакцин, та забезпечити рівень вакцинації мінімум 95-98%. Низький рівень вакцинації вже спричинив спалахи інфекційних хвороб в Україні, а саме краснухи, коклюшу і найбільший спалах кору в Європейському регіоні в 2011-2013 рр.

Джерело: eveningkiev.com