Минулого тижня на території НСК “Оліймпійський” відкрився фестиваль кераміки “ЦеГлина”. Свої роботи показують більше 50 керамістів із різних куточків України.
“Я почала працювати із глиною випадково. Якось мене запросили у керамічну майстерню. Власник спитав, чи не хотіла б поліпити. Взяла у руки шматок глини і зрозуміла, що без глини більше жити не можу. Десь півроку доводилося тягати 10-кілограмові шматки глини додому, там щось із них ліпити і везти вироби на завод для обпалювання. Так тривало доти, доки мене не виділили стіл у керамічній майстерні”, – розповіла кореспонденту Gazeta.ua учасниця виставки кінорежисер Юля Лазаревська.
“Глина — потрясаючий скульптурний матеріал, який випікання робить вічним. Безкінечність життя глини мене вражає найбільше”, – додала вона.
Кераміст Марко Галенко привіз на фестиваль три свої роботи — “Три птахи”, “Баран” та “Скіф”.
“Ці роботи можна використовувати в інтер’єрі. Їх сміливо можна поставити у будинку або у саду чи парку. У всіх керамістів найбільше часу займає придумування роботи. У мене думок дуже багато, тому проблем із цим не виникає. Роботи ліплю дуже швидко: день-два і вже все готово. Коли робота підсохне, її треба обпалити. Потім покрити поливами: емаллю, глазур’ю чи солями, і обпалити вдруге. Обпалювати роботу можна безліч разів доти, поки художник не отримає потрібного ефекту”, – розповів майстер.
Полтавчанка Юлія Олійник показую на виставці своє керамічні панно.
“Такі роботи використовують в інтер’єрі. Можна повісити на стіл як картину, використовувати як підставку під гаряче чи замість стільниці”, – розповіла Юлія.
“Одна роботу розміром 50 на 50 сантиметрів роблю близько трьох днів. Така коштує 140 доларів”, – додала керамістка.