Рятувальники провели рейд по воді у парку «Партизанська слава»

20 Червня 2014 10:35
mydim.ua

mydim.ua

19 червня рятувальники разом із представниками благодійної організації «Червоний хрест» провели профілактично-інформаційний рейд на території водоймища у парку «Партизанської слави», що у Дарницькому районі столиці. У ході заходу рятувальники та працівники «Червоного хреста» поспілкувалися із відпочиваючими на тему безпеки купання та мотивів відпочинку на небезпечній для життя водоймі, дізналися їх думку з приводу чистоти та безпеки місця відпочинку, а також вручили їм інформаційні листівки. Про це інформує прес-служба ГУ ДСНС України у м. Києві

Для усіх бажаючих водолази-рятувальники влаштували майстер-клас із порятунку потопаючих з берега – підпливаючи до людини, яка тоне, а також кидаючи рятувальний круг або кінець Александрова. Найактивніше до майстер-класу долучилися діти, котрі завзято кидали рятувальні предмети та гуртом витягали умовного потерпілого із водойми.

Першу медичну допомогу умовному потопаючому рятувальники надавали разом із представниками «Червоного хреста». Усі присутні віднині знають, що для успішного порятунку людини з води необхідно перевернути врятованого на живіт та перегнути його через коліно, аби з нього вийшла зайва вода та водорості, потім перевернути на спину та зробити непрямий масаж серця у вигляді 15 сильних натискань на грудну клітку, а згодом зробити 2 вдихи через рот, зажимаючи ніс, аби до легень увійшло повітря. Для ефективного порятунку слід кілька разів повторювати натискання та вдихи.

Варто зазначити, що ніхто з присутніх на пляжі людей не знає, що озера у парку «Партизанської слави» не призначені для купання та не мають відповідних дозвільних документів. Дно та берег є необстеженими та брудними, вода також забруднена, зацвіла. Поблизу немає ані роздягалень, ані питної води, ані медичного пункту, не чергують матроси-рятувальники. Часто-густо відвідувачі озера вживають алкогольні напої, йдуть купатися, що і стає причиною загибелі деяких з них. Так, наприклад, після відкриття цьогорічного купального сезону у озері вже загинув чоловік 35-40 років.

Джерело: eveningkiev.com