За день ми відзначатимемо одне з найбільш шанованих у нашого народу свят – Трійцю. Наші предки пов’язували його з відродженням природи та померлими родичами, які за дохристиянськими віруваннями переселялися у дерева і назавжди залишалися охоронцями роду. Мабуть тому і тепер за церковним календарем субота перед Трійцею ще називається Троїцькою батьківською або ж поминальною. Люди цього дня несуть у храми панахиди за померлими.
Колись у суботу вранці дівчата й молодиці йшли до лісу чи то в поле аби запастися чебрецем, полином, любистком та татарським зіллям. Після чого прикрашали ним оселі. А ввечері вже запасалися гіллям клена, липи, ясена та осики і обтикували ним подвір’я.
У деяких регіонах цього дня ще був звичай просити одне в одного вибачення. Ну і, звичайно, без спостережень за погодою у клечальну суботу не обходилися – підмічали, якщо ввечері кує зозуля, назавтра буде гарна погода.
У народі 7-ме червня називали Івановим днем і підмічали, що з цього часу починаються сильні роси, що віщують гарний врожай. Однак лікуватися ними вже заборонялося. Звичайно, у Іванів день визначали, як врожай, так і погоду вже на осінь. Отже, якщо 7 червня ще цвіте горобина – до врожаю лену, однак якщо вона зацвіте пізніше – до довгої осені.
За церковним календарем 7 червня вшановують Третє віднайдення голови Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Також цього дня згадують святителя Інокентія і священномученика Ферапонта.
Іменинниками 7 червня є Іван, Федір, Інокентій, Ферапонт.
Події у Києві 7 червня:
1839 — сталася небувала за силою повінь, що завдала місту й городянам величезний матеріальний збиток, спричинила людські жертви.
1923 – на 8 рибних підприємствах відбувся страйк, оголошений профспілкою. Вимоги робітників задоволені.
1942 – в окупованому Києві відбувся перший футбольний матч новоствореної команди “Старт” хлібозаводу № 1, що грала з командою збройних сил Німеччини. Матч закінчився по свистку судді, задовго до того, як вийшов його час, з рахунком 4:1 на користь киян.
1953 – на ХХ змаганнях легкоатлетів світова рекордсменка киянка Н.Откаленко (Плетньова) встановила новий світовий рекорд (800 м пробігла за 2 хв. 8,2 сек.).
1962 – у залі Київської державної консерваторії відбулося вручення Шевченківських премій О.Гончару, П.Тичині та Г.Майбороді. Всі лауреати передали присуджені їм грошові премії у Фонд миру.
Джерело: Рідний Київ