Сьогодні починаються Зелені свята

6 Червня 2014 08:10

trijcya

Тиждень перед  П’ятидесятницею або ж Святою Трійцею у народі називається Клечальний, Зелений або ж Русальний. Клечальним він називається від слова “клечаннє” – зелень, зелене гілля, головний атрибут свята.

На цьому тижні ще за дохристиянським уявленням з рік та озер виходять русалки. Русалками або мавками називали дівчат, що втопилися. За розповідями вони мали вигляд привабливих білолицих дівчат з зеленим волоссям та блакитними очима. У Русалчин тиждень мавки виходили на землю, бігали по полях та співали пісні. 

Цього року з 6 червня починаються Зелені свята та приготування власне до найголовнішого дня святкувань – Трійці.

Колись у п’ятницю дівчата йшли до лісу та “завивали берізку”. А саме, з гілля дерев завивали вінки, і у такий спосіб ворожили на врожай, рідних і на себе. У неділю вінки розвивали і дивилися, якщо вони свіжі, отже все буде добре, якщо зів’яли – готувалися до неприємностей. І, звичайно, як і у всі дні Зелених свят у п’ятницю спостерігали за погодою. “Якщо буде грім – поганий сінокіс, а якщо під час грому ще й блискає, чекай затяжної негоди.”

За церковним календарем 6 червня вшановують преподобного Симона Стовпника, преподобного Микиту.

Іменинниками 6 червня є Степан, Микита.

Події у Києві 6 червня:

1918 – о 10-й год. 10 хв. ранку на складах військового знаряддя на Звіринці стався вибух великої сили. Почалися пожежі. Як з’ясувалось пожежа розпочалась в ракетних майстернях, звідти вогонь перекинувся на величезні склади гарматних набоїв, де по сусідству розташовувались порохові погреби. Весь район від Дніпра до лінії Києво-Воронізької залізниці було зруйновано. Згорів і Троїцький монастир.

1939 – на стадіоні “Динамо” відбувся футбольний матч на першість СРСР між командами “Локомотив” (Київ) та “Авангард” (Ленінград). З рахунком 5:3 перемогли кияни.

1962 – кияни побудували пам’ятник О.Пушкіну, де викарбували слова “Пушкіну – український народ”. Витвір скульптора О.Ковальова і архітектора В.Гнєздилова був вилитий з бронзи і встановлений в Пушкінському парку.

1991 – відкрився перший в Україні гуманітарний ліцей при Київському державному університеті ім. Т.Шевченка.

1992 – урочисто відкрився університет “Києво-Могилянська Академія”.

1992 — відкрився Музей електротранспорту, створений з ініціативи Лідії Лівінської.

Джерело: Рідний Київ