У Києві може з’явитися страхова медицина

21 Червня 2014 19:08
inlegal.com.ua

inlegal.com.ua

Міністерство охорони здоров’я минулого місяця розробило проект Концепції нової системи охорони здоров’я в Україні.

Нова концепція передбачає впровадження в країні обов’язкової страхової медицини, повідомляють у Департаменті охорони здоров’я КМДА.

«На даний момент проект проходить процедуру обговорення з широкими колами населення, в тому числі, і з медичним співтовариством Києва. Нова Концепція передбачає впровадження принципово інших механізмів управління галуззю, підготовки кадрів, сучасну систему фінансування, в тому числі, і впровадження обов’язкового медичного страхування», – пише «Сегодня» з посиланням на КМДА.

На думку медиків, як раз обов’язкова страхова медицина змінила на краще стан галузі в цілому. І вирішила б питання з можливими епідеміями.

«Введення страхової медицини було б більш глобальною зміною. Страхова медицина дисциплінує самих пацієнтів», – каже головний дитячий інфекціоніст КМДА Віталій Євтушенко.

Він також розповідає, що в Києві існує проблема з вакцинацією населення, що загрожує епідеміями.

«В умовах страхової медицини, вирішується досить складний момент з вакцинацією. Наприклад, зараз низькі показники по вакцинації дітей від дифтерії, поліомієліту. Слава Богу поки немає спалаху, але охоплення тих, хто вакцинувався, не дуже великий, тому це загрожує спалахом захворювань», – підкреслив Євтушенко.

Джерело: eveningkiev.com