Вчені розповіли, чому не можна цілувати собак

13 Червня 2014 20:11
http://www.dogtales.ru

http://www.dogtales.ru

Дослідники стурбовані збільшенням кількості випадків поширення двох окремих видів стійких до антибіотиків бактерій, які зазвичай викликають інфекції сечовивідних шляхів.

Домашні тварини можуть передати людині стійкі до антибіотиків інфекції. Про це свідчать результати дослідження вчених з Нової Зеландії, яке проходило під керівництвом професора Найджела Френча.

Він вважає, що все більш широке використання антибіотиків для лікування тварин може сприяти глобальній проблемі стійкості до протимікробних препаратів.

“Ми продовжимо вивчати ризики, які домашні тварини можуть становити при передачі багатьох бактеріальних хвороб”, – зазначив він.

За словами вченого, дослідники стурбовані збільшенням кількості випадків поширення двох окремих видів стійких до антибіотиків бактерій, які зазвичай викликають інфекції сечовивідних шляхів.

“Ці стійкі інфекції були виявлені у більшості домашніх тварин і бактерії розповсюджуються за допомогою фекалій. Тварини чистять себе, потім облизують людей. Ось як інфекція може передаватися”, – додав він.

Професор рекомендує мити руки після того, як їх облизала собака, а також уникати занадто тісного контакту з вихованцем. Попередні дослідження показали, що люди, які дозволяють собакам лизати їх обличчя, могли таким чином підхопити захворювання ясен.

При відсутності лікування це запалення ясен може перерости в пародонтит – запальне захворювання порожнини рота. Якщо захворювання не лікувати, кістки щелепи починають розпадатися, з’являється невелика відстань між яснами та зубами. Зуби можуть ослабнути і врешті решт випасти.

Джерело: eveningkiev.com