Оголошено про пошук кандидатів у народні засідателі Солом’янського та Дніпровського районного судів

25 Липня 2014 09:34
antikor.com.ua

antikor.com.ua

Київська міська рада оголосила про пошук кандидатів у народні засідателі Солом’янського та Дніпровського районного судів.

“Якщо Ви зареєстровані в Солом’янському чи Дніпровському районі міста Києва та виявили бажання бути народним засідателем у районному суді, документи можна подати до Солом’янської чи Дніпровської районної адміністрації – за місцем реєстрації, або до простійної комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку та боротьби з корупцією на вуциці Хрещатик, 36, кабінет 1022. Довідки за телефонами: 202-72-34, (066) 171-26-84, електронна адреса для листування: 2027243@gmail.com”, – йдеться в оголошенні Київради.

Хто може стати народним засідателем?

Народним засідателем може бути обраний будь-який громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Хто не може бути народним засідателем?

Натомість народними засідателями не можуть бути громадяни, які визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними; які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків народного засідателя; які мають не зняту чи не погашену судимість. Також народним засідателями не можуть бути народні депутати України, члени Кабміну, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, адвокати, нотаріуси.

Не можуть бути народними засідателями також громадяни, які досягли 65 років і не володіють державною мовою.

Які права та обов’язки народного засідателя?

Народні засідателі приймають участь у цивільному судочинстві по справах, що розглядаються по процедурі окремого провадження.

Окреме провадження – це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Склад суду при розгляді таких справ складає один професійний суддя та двоє народних засідателів, які при здійсненні правосуддя користуються всіма правами судді.

В порядку окремого провадження суд народних засідателів розглядає справи про:

– обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;

– визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою;

– усиновлення;

– надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку;

– примусову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу.

Чи оплачується робота народного засідателя?

Робота народних засідателів здійснюється на громадських засадах. Вона фактично не оплачується. Хоча їм відшкодовується проїзд, а також добові. Ці виплати проводяться з Державного бюджету.

За людиною, обраною народним засідателем, за місцем основної роботи на час виконання обов’язків зберігаються усі гарантії і пільги. Під час роботи у суді народного засідателя не можуть звільнити чи перевести на іншу посаду.

Які необхідно здати документи?

Людина, яка виявила бажання стати народним засідателем, повинна написати відповідну заяву до Київської міської ради, яка повинна містити інформацію щодо:

– прізвища, ім’я та по батькові кандидата у народні засідателі;

– постійного місця проживання;

– згоди особи бути народним засідателем із зазначенням назви районного суду міста Києва;

– відсутності обставин, що унеможливлюють його участь у здійсненні правосуддя.

Заява повинна також містити згоду кандидата у народні засідателі на використання його персональних даних відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

До заяви додаються:

– ксерокопії паспорта громадянина України (1 – 2 сторінки та сторінка з інформацією про останнє місце реєстрації проживання кандидата);

– документ, що підтверджує відсутність судимостей;

– документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов’язків народного засідателя.