PinchukArtCentre та Docudays UA запрошують на перегляд фільмів про права людини

9 Липня 2014 18:57
www.imdb.com

www.imdb.com

10 липня, о 19:00PinchukArtCentre та міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA запрошують на перегляд фільмів “Pussy проти Путіна” (Gogol’sWives, Росія, 2013, 60 хв.) та “Від Ірану, Розлучення” (реж. Азаде Мусаві, Куруш Атеї, Іран/Франція, 2013, 52 хв.) в рамках проекту SUMMERпропаганда.
Анархо-феміністський гурт “Пуссі Райот” та його прихильники є головними героями фільму “Pussy проти Путіна”, знятого людьми, що документували їхні акції від початку й до моменту ув’язнення двох учасниць гурту у 2012 році за “хуліганство та розпалювання релігійної ненависті”: підготовку, репетиції, запис, публічні виступи, затримання, суд, акції на підтримку учасниць гурту під будівлею суду. Це не типовий документальний фільм із мораллю в кінці, а радше хроніка подій, що дозволяє глядачеві зробити власні висновки. Режисери залишаються анонімними.
Стрічка “Від Ірану, Розлучення” показує реакцію іранців на отримання їхнім співвітчизником Асгаром Фархаді “Оскара” у 2012 році за фільм “Надер і Симін: Розлучення” та демонструє зріз сучасного іранського суспільства. Для іранців це була не просто кінонагорода – їх нарешті почули не тільки через слова урядовців. У той час, як світ обговорював “іранську загрозу” і санкції, Фархаді, отримуючи нагороду, сказав про любов Ірану до миру і багату культуру його народу.
Після перегляду фільмів глядачі зможуть долучитись до їх обговорення та дискусії на тему “За лаштунками революції: як створюється міф” за участі арт-критика та куратора Наталії Чермалих.
SUMMERпропаганда – серія публічних кінопоказів та дискусій в контексті групової виставки трьох українських художників Микити Кадана, Жанни Кадирової та Артема Волокітіна “Страх та надія”, яка є реакцією митців на нову соціально-політичну ситуацію в Україні. Представлені роботи торкаються тем пам’яті, ностальгії, історії, спадщини та ролі медіа у сучасному світі, створюючи, таким чином, майданчик для дискусій, що виходять за межі образотворчого мистецтва.
Публічні кінопокази дозволять розкрити теми виставки у більш широкому історичному зрізі, повертаючи глядачів як до нещодавнього минулого України, так і виходячи за рамки суто вітчизняного контексту. Кінопокази супроводжуватимуться дискусіями за участі художників, кінокритиків, істориків, теоретиків, політологів, композиторів тощо.
Демонстрації фільмів та дискусії проводять PinchukArtCentre та міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA за підтримки Національного центру Олександра Довженка. Заходи відбуватимуться до кінця серпня 2014 року. Участь безкоштовна.
У зв’язку з обмеженою кількістю місць, попередня реєстрація на події обов’язкова.
Вхід вільний.

Джерело: moemisto.com.ua