PinchukArtCentre запрошує сьогодні наперегляд фільмів “Щаблі демократії”

31 Липня 2014 13:01

futurecenter.in.ua

futurecenter.in.ua

31 липня о 19:30 PinchukArtCentre та Національний центр Олександра Довженка запрошують на перегляд добірки фільмів “Щаблі демократії” в рамках проекту SUMMERпропаганда. По завершенню глядачі долучаться до публічної дискусії за участі представника Національного центру Олександра Довженка.

Добірка складається з п’яти короткометражних документальних фільмів знятих від 1987 до 1995 року. Стрічки, створені в унікальному культурно-історичному контексті “гласності”, “перебудови” та перших років незалежності України, представляють контрнаратив тогочасної офіційної ідеологічної програми. У ситуації послаблення цензури та інших форм державного втручання, вони стали тією критичною платформою, де дедалі частіше піднімались теми про неефективність радянського державного устрою, становище виключених категорій громадян СРСР, катастрофу на ЧАЕС, Голодомор, масові демократичні рухи.

Вибір фільмів, що увійшли у добірку, пояснюється не лише їхніми художніми чи історичними якостями, але й тим, що вони у своїй послідовності розповідають історію заміни однієї системи на іншу.

Фільми, що увійшли до видання: “Щаблі демократії” (режисер Георгій Шкляревський, 1992, 30 хв.), “Прощавай кіно” (режисер Ізраїль Гольдштейн, 1995, 30 хв.), “Завтра свято” (режисер Сергій Буковський, 1987, 20 хв.), “Стіна” (Режисер Ізраїль Гольдштейн, 1988, 20 хв. Демонстрація цього фільму відбудеться 30 липня), “Дах” (режисер Сергій Буковський, 1989, 20 хв.).

У зв’язку з обмеженою кількістю місць, попередня реєстрація на події обов’язкова.

Джерело: Моє місто