Сергій Юлдашев вимагає від київської влади звільнення столичного Майдану Незалежності

10 Липня 2014 14:08
ua.comments.ua

ua.comments.ua

Прокурор Києва Сергій Юлдашев вимагає від київської влади негайно розпочати процес звільнення від мітингувальників столичного Майдану Незалежності.

«Я звернувся до начальника ГУМВС України в м. Києві Юрія Мороза та мера столиці Віталія Кличка з вимогою невідкладно вжити дієвих заходів для розблокування захоплених адміністративних будівель і транспортних комунікацій в центрі Києва. При цьому має бути забезпечена особиста безпека громадян та захист їх прав і свобод», – сказав Юлдашев.

Він зазначив, що криміногенна ситуація на території Майдану «вкрай напружена».

«Лише з квітня поточного року в Печерському райуправлінні міліції зареєстровано 4 факти заподіяння громадянам тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, а також понад 10 розбійних нападів. А загалом з 20 лютого у центрі Києва зареєстровано понад 158 кримінальних проваджень за фактами порушень громадського порядку, пов`язаних із завданням шкоди життю та здоров`ю громадян, скоєнням тяжких та особливо тяжких злочинів», – наголосив прокурор.

Крім того, поінформував він, дотепер залишаються заблокованими 2-й корпус готелю «Козацький», Головпоштамт, Міністерство аграрної політики України, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, Головне управління містобудування КМДА, ПАТ «Київпроект», Спілка архітекторів України, Національна музична академія, «Жовтневий палац», 5 і 6 поверхи готелю «Дніпро», 6 і 7 поверхи Укрпрофспілки та інші приміщення.

«Якщо найближчим часом не буде вжито невідкладних заходів щодо відновлення правопорядку у центрі Києва, це може призвести до формування негативної громадської думки про діяльність правоохоронних органів», – заявив Юлдашев.

Нагадаємо, що 9 липня Генеральний прокурор Віталій Ярема не виключив силового варіанту звільнення Майдану Незалежності,зазначивши, що нинішня ситуація у центрі Києва дискредитує «Майдан гідності».

Джерело: kyiv.comments.ua